CMA je naklonené schváleniu akvizície Activision Blizzard Microsoftom

CMA je naklonené schváleniu akvizície Activision Blizzard Microsoftom

 

Je koniec...

Aj keď sa špekulovalo, že sa predbežného rozhodnutia dočkáme na budúci týždeň, tak britský regulačný orgán CMA sa nakoniec poponáhľal a má skvelé správy. Pre Microsoft.

CMA totiž oznámilo, že upravená akvizičná zmluva Activision Blizzard Microsoftom, ktorá zahŕňa odpredaj streamovacích práv Activision Blizzard hier spoločnosti Ubisoft na 15 rokov s neobmedzenou platnosťou pokrýva ich výhrady, ktoré mali voči pôvodnej akvizičnej zmluve. Efektívne je tak britský regulačný orgán naklonený jej schváleniu.

„CMA sa domnieva, že reštrukturalizovaná transakcia prináša dôležité zmeny, ktoré podstatne riešia obavy, ktoré vyjadril v súvislosti s pôvodnou transakciou začiatkom tohto roka.“

„Predovšetkým predaj cloudových streamovacích práv spoločnosti Activision spoločnosti Ubisoft zabráni tomu, aby sa tento dôležitý obsah - vrátane hier ako Call of Duty, Overwatch a World of Warcraft - dostal pod kontrolu spoločnosti Microsoft v súvislosti s cloudovými hrami. CMA pôvodne zistil, že Microsoft už má silné postavenie v oblasti cloudových herných služieb a mohol by využiť svoju kontrolu nad obsahom Activision na potlačenie konkurencie a posilnenie tohto postavenia. Nová dohoda namiesto toho vedie k tomu, že práva na cloudové streamovanie hier Activision sa prevedú na nezávislého hráča, spoločnosť Ubisoft, čím sa zachová otvorená hospodárska súťaž, keďže trh s cloudovými hrami sa bude v nasledujúcich rokoch rozvíjať.“

CMA teraz vstúpi do finálnej fázy vyhodnocovania v ktorej bude komunikovať svoj postoj s členmi herného priemyslu, no tu sa už komplikácie neočakávajú, nakoľko aj posledný odporca akvizície, spoločnosť Sony prednedávnom podpísala kontrakt na distribúciu Call of Duty hier. Finálne rozhodnutie sa očakáva najneskôr do 18. októbra, čo je rovnaký deň kedy sa končí platnosť akvizičnej zmluvy medzi Microsoftom a Activision Blizzard. 

Zdroj: CMA
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk