CMA vydá predbežné rozhodnutie o akvizícii ABK Microsoftom na budúci týždeň

CMA vydá predbežné rozhodnutie o akvizícii ABK Microsoftom na budúci týždeň

 

Už sa to končí?

Nekonečná sága akvizície Activision Blizzard Microsoftom sa už pomaly ale isto blíži ku koncu. Tentokrát naozaj. Sľubujeme...

Tom Warren z The Verge totiž informoval, že britský regulačný orgán CMA plánuje vydať predbežné rozhodnutie o tejto akvizícii na budúci týždeň. Po tom by malo nasledovať finálne rozhodnutie, ktoré sa očakáva najneskôr 18. októbra 2023.

CMA v súčasnosti vyhodnocuje modifikovanú akvizičnú zmluvu, ktorá by po prípadnom schválení donútila Microsoft predať práva na streamovanie Activision Blizzard hier spoločnosti Ubisoft na obdobie 15 rokov s neobmedzenou platnosťou. Práve herné streamovanie bola oblasť kvôli ktorej CMA akvizíciu zablokovalo ešte v apríli tohto roka.

Ak CMA akvizíciu schváli, tak efektívne už nič nebude brániť Microsoftu, aby celý obchod uzatvoril. Microsoft by tak získal Activision Blizzard ešte pred plánovaným vydaním hry Call of Duty: Modern Warfare 3, ktorá príde 10. novembra. 18. októbra 2023 je posledný deň, kedy môže byť obchod podľa súčasnej akvizičnej zmluvy dokončený. Ak sa tak nestane, tak Activision Blizzard môže z obchodu vycúvať a Microsoft bude musieť zaplatiť odškodné vo výške 4,5 miliardy dolárov.

Zdroj: The Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk