Microsoft zvažoval akvizíciu Nintenda, Valve či Warner Bros. Games

Microsoft zvažoval akvizíciu Nintenda, Valve či Warner Bros. Games

 

Nakoniec však „skočil“ po Bethesde.

Súčasťou uniknutých dokumentov zo súdneho sporu FTC vs. Microsoft ohľadom akvizície Activision Blizzard bola aj e-mailová komunikácia medzi šéfom Xboxu Philom Spencerom a ďalšími vysokopostavenými zamestnancami Microsoftu ohľadom stratégie akvizícií. Tento e-mail pochádza z júna 2020 a teda predchádza akvizícii vydavateľstva Bethesda.

V tejto komunikácii označil Spencer spoločnosť Nintendo ako „primárny asset“ v hernom priemysle a „najpravdepodobnejšia cesta smerom k relevancii v očiach konzumentov.“ Spencer tak efektívne prejednáva možnosť akvizície spoločnosti Nintendo.

Okrem toho sa v komunikácii spomína aj možnosť akvizície tvorcu a prevádzkovateľa služby Steam, spoločnosti Valve.

Ďalšia časť komunikácie sa týka vydavateľstiev Bethesda a Warner Bros. Games. Z toho vyplýva, že správy z roku 2020 o tom, že štúdia Warner Bros. Games boli v tom čase na predaj boli pravdivé, no problémom pre Spencera boli licencie. Totižto, väčšina štúdií Warner Bros. Games pracuje na licencovaných hrách (Wonder Woman, Hogwarts Legacy, Suicide Squad, Gotham Knights...), čo by predstavovalo problém a taktiež to znižuje hodnotu štúdií, pretože okrem samotnej akvizície štúdií by museli vyjednať aj licencovanie herných značiek. To pri Bethesde problémom nebolo a asi aj preto nakoniec Microsoft siahol po tomto vydavateľovi.

„Nebudem tvrdiť, že WB alebo Zeni je Nintendo, ale obidve sú na predaj a môžeme ich získať, ak sa situácia zlepší. Najväčšou prekážkou v prípade WB je vlastníctvo duševného vlastníctva, nevlastnili by sme žiadne z nich, čo by poškodilo dlhodobú flexibilitu, a jedinou prekážkou v prípade Zeni sú očakávania zakladateľov týkajúce sa ceny. Myslím si však, že je pravdepodobné, že sa stane jedno alebo oboje, čo nám pomôže pokračovať v zdvojnásobení nášho významu v oblasti hier. Pre predstavu o rozsahu, ZeniMax je približne rovnako veľký ako naše súčasné first party štúdiá org, takže by to znamenalo zdvojnásobenie našich obsahových aktív. Nevýhodou je, že je to viac core, menej široké, nie mobilné, viac severoamerické/európske atď,“ napísal Spencer.

Zdroj: The Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk