The Elder Scrolls VI vynechá PlayStation konzoly a príde najskôr v 2026

The Elder Scrolls VI vynechá PlayStation konzoly a príde najskôr v 2026

 

Už nezostáva veľa nádejí.

Aj keď šéf Xboxu sa snaží tváriť, že o tom, či bude The Elder Scrolls VI exkluzivitou na Xbox ešte nie je rozhodnuté, tak oficiálne dokumenty Microsoftu, ktoré boli zverejnené a ktoré boli súčasťou spisu v spore Microsoft vs. FTC ohľadom akvizície Activision Blizzard tvrdia opak.

V dokumente je totiž uvedené, že The Elder Scrolls VI sa očakáva najskôr v roku 2026 a cieľové platformy pre hru sú Xbox konzoly a PC. Tento dokument pochádza z času, kedy bola hra Starfield určená pre prvú polovicu 2023 a preto predpokladáme buď koniec 2022 alebo začiatok 2023.

Rovnakú tabuľku vyprodukoval Microsoft aj pre vlastné štúdiá a aj táto tabuľka prináša niekoľko zaujímavých odhalení. Napríklad to, že Avowed mal mať multiplayerový komponent. To však nie je až také prekvapenie, nakoľko aj Obsidian nedávno potvrdil, že pôvodný koncept hry rátal so zameraním na kooperáciu, no vo výsledku bude Avowed čisto hrou pre jedného hráča. Taktiež je zaujímavé, že Fable nemá obsahovať žiadnu formu multiplayeru, čo je prekvapenie, nakoľko Fable 2 a Fable 3 obsahovali co-op.

Ďalším zaujímavým poznatkom je, že Project Mara, čo je druhá hra štúdia Ninja Theory má byť zasadená do existujúcej IP.

Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk