Xbox Game Pass údajne dosiahol 30 miliónov predplatiteľov

Xbox Game Pass údajne dosiahol 30 miliónov predplatiteľov

 

Microsoft však zatiaľ hrá mŕtveho chrobáka.

Zatiaľ čo existovala doba, kedy sa Microsoft často chválil rastom počtu predplatiteľov Xbox Game Pass, tak od januára 2022 sme sa žiadnej aktualizácie počtu nedočkali. Niektorí to pripisujú tomu, že rast sa zastavil, iní zas tomu, že Microsoft nechce číslo oficiálne aktualizovať, aby im to nepriťažilo v snahe o akvizíciu Activision Blizzard.

Každopádne, Craig McNary, ktorý pôsobí v Xbox divízii na pozícii Senior Marketing Director aktualizoval svoj LinkedIn profil a uviedol v ňom „Spustili sme a rozrástli Xbox Game Pass, najpopulárnejšiu predplatenú službu na svete na viac ako 30 miliónov predplatiteľov...“

Išlo tak o prvé neoficiálne potvrdenie toho, že predplatená služba presiahla túto hranicu a to 6 rokov po jej spustení. Taktiež je potrebné dodať, že aktualizácia LinkedIn profilu sa udiala ešte v auguste, takže ešte nezachytáva teoretický nárast počtu predplatiteľov po vydaní hry Starfield.

Po tom, čo na tento LinkedIn profil upozornili viaceré weby, Windows Central oslovil zástupcov Microsoftu o oficiálne vyjadrenie a hovorca spoločnosti prezradil, že stále platí ich stará oficiálna aktualizácia, ktorá hovorila o 25 miliónoch predplatiteľov v januári 2022. A aj samotný McNary najprv zmienku o počte predplatiteľov úplne zmazal zo svojho profilu a následne ju nahradil číslom 25 miliónov.

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk