Microsoft musí zaplatiť 20-miliónovú pokutu za ukladanie informácií na Xboxe

Microsoft musí zaplatiť 20-miliónovú pokutu za ukladanie informácií na Xboxe

 

„Myslite na deti!“

Microsoft oznámil, že súhlasil so zaplatením pokuty vo výške 20 miliónov dolárov americkému regulačnému úradu FTC za porušenie tzv. Children’s Online Privacy Protection Act, kedy spoločnosť na Xbox konzolách zbierala informácie o detských účtoch bez toho, aby o tom vedeli ich zákonní zástupcovia. Xbox bol tiež obvinený z "nezákonného uchovávania osobných údajov detí", čo spoločnosť priznala a označila za "technickú chybu.“

Tento „problém“ bol odstránený v roku 2021 a v súčasnosti je na dokončenie procesu vytvárania účtu pre deti do 13 rokov v USA vyžadovaný súhlas zákonného zástupcu.

Vice-prezident Xboxu pre hráčske služby Dave McCarthy povedal: „Žiaľ, nesplnili sme očakávania zákazníkov a sme odhodlaní splniť príkaz a pokračovať v zlepšovaní našich bezpečnostných opatrení. Počas vyšetrovania sme zistili technickú chybu, pri ktorej naše systémy neodstránili údaje o vytvorení účtu pre detské účty, pri ktorých bol proces vytvorenia účtu spustený, ale nebol dokončený.

"To nebolo v súlade s našou politikou ukladať tieto informácie len na 14 dní, aby bolo pre hráčov jednoduchšie pokračovať v procese dokončenia účtu tam, kde ho ukončili. Náš technický tím prijal okamžité opatrenia: chybu sme opravili, údaje odstránili a zaviedli postupy, ktoré zabránia opakovaniu chyby. Údaje neboli nikdy použité, zdieľané ani speňažené."

„Od urovnania FTC sme aktualizovali náš proces vytvárania konta, ktorý teraz vyžaduje, aby hráči najprv identifikovali dátum narodenia a v prípade, že majú menej ako 13 rokov, získali overený súhlas rodičov predtým, ako nám poskytnú akékoľvek informácie, ako je telefónne číslo alebo e-mailová adresa. Tento aktualizovaný proces zabezpečuje, že môžeme okamžite identifikovať potenciálne detské účty a objasniť rodičom a opatrovateľom ďalšie kroky na ochranu údajov ich detí a bezpečnú hru v našej sieti. V nasledujúcich mesiacoch budú hráči, ktorí sú mladší ako 13 rokov a vytvorili si konto pred májom 2021, vyžadovať opätovný súhlas rodičov - to znamená, že rodič bude vyzvaný, aby konto opätovne potvrdil a udelil svojmu dieťaťu povolenie pokračovať v hraní a aktivitách na Xboxe. Snažíme sa, aby bol tento proces čo najplynulejší."

V podobnom prípade súhlasila spoločnosť Epic Games zaplatiť pokutu vo výške 520 miliónov dolárov.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk