Už dnes sa uskutoční Xbox Games Showcase & Starfield Direct: Čo uvidíme a čo čakať nemusíme?

Už dnes sa uskutoční Xbox Games Showcase & Starfield Direct: Čo uvidíme a čo čakať nemusíme?

 

Naše predpovede a známe fakty.

Už dnes, 11. júna od 19:00 sa uskutoční takmer 2-hodinové podujatie (presne 1 hodina a 52 minút) Xbox Games Showcase & Starfield Direct, ktoré by malo podľa minulých Xbox prezentácií znamenať približne 90 minút Xbox prezentácie a 30-minút samostatnej Starfield prezentácie. Počas nedele sa tak dočkáme nových herných ohlásení, dátumov vydania a nových trailerov na už ohlásené hry a to nie len zo stajne Xbox first-party štúdií, ale aj ďalších hier pričom predpokladáme, že veľká časť sa bude točiť okolo predplatenej služby Xbox Game Pass.

Marketingový šéf Xbox Aaron Greenberg potvrdil, že počas prezentácie neuvidíme žiadne trailery na filmy a TV seriály a taktiež potvrdil, že Xbox opustí minuloročný 12-mesačný formát herných vydaní. Tak, poďme na predpovede.

Čo na 100% uvidíme

Starfield

Očakávaná RPG hra od Bethesda Game Studios (tvorcovia The Elder Scrolls) má už svoj dátum vydania (6. september) a dočkala sa dokonca samostatného slotu na prezentáciu. Takže už tradične čakáme Todda Howarda v koženom kabáte, 1000 planét a vyhlásenia o tom, ako všetko proste funguje.

Forza Motorsport

Vývojári potvrdili, že hru uvidíme na Xbox Games Showcase a predpokladáme, že tam dostane aj dátum vydania. Ďalšie zábery z hrania budú následne ukázané na samostatnom streame Forza Monthly.

Čo pravdepodobne uvidíme

Hellblade 2

Už dlho sa špekuluje, že druhý Hellblade by mohol stihnúť vydanie buď koncom tohto roka, alebo začiatkom budúceho roka. Tak či tak, je čas vidieť hru nie len opäť v akcii, ale dozvedieť sa aj to, kedy si ju budeme môcť konečne zahrať.

Niektoré hry z tzv. Elusive 5

Elusive 5 je pojem, ktorý vytvorila Xbox komunita pre päticu hier, ktoré Xbox predstavil v roku 2020, no odvtedy sme z nich nevideli ani sekundu. Ide o hry Avowed, Perfect Dark, Everwild, State of Decay 3 a Fable. Šéf Xboxu Phil Spencer v rozhovore pre Kinda Funny potvrdil, že na tohtoročnej prezentácii sa dočkáme aktualizácie „niekoľkých z nich,“ a tak čakáme na to, ktoré to budú. Za nás hlasujeme za Avowed, Fable a Perfect Dark a špekulácie hovoria o tom, že určite uvidíme Avowed a Fable. 

Čo možno uvidíme

Halo Infinite 4. sezóna

Vzhľadom na to, že nová sezóna Halo Infinite začne 20. júna, tak očakávame, že na Xbox Games Showcase uvidíme krátky trailer, ktorý ju plne predstaví. Už teraz vieme, že sa v nej dočkáme nových máp, módu Infection a viacerých zmien.

Contraband

Spolupráca Xboxu a štúdia Avalanche (Just Cause) sa nám predstavila v roku 2021 cez CGI trailer a odvtedy je ticho. Tak je asi najvyšší čas s tým tichom niečo urobiť.

Divoká karta

Gears 6 a Gears kolekcia

The Coalition údajne v minulom roku začalo produkciu šiesteho dielu Gearsov a preto je možné, že sa dočkáme formálneho ohlásenia hry. Navyše tu máme neustále špekulácie o remasteri/remaku pôvodnej trilógie, čo dáva zmysel, nakoľko 2,3 a Judgment nie sú do dnešného dňa dostupné na PC. Ak teda táto kolekcia vôbec existuje, tak si vieme predstaviť dvojité Gears kombo.

Neohlásené a špekulované projekty

Štúdio inXile (Wasteland 3) údajne pracuje na steampunk FPS RPG hre s označením Project Cobalt. Štúdio Compulsion (We Happy Few) zas údajne pracuje na príbehovej akčnej adventúre s označením Project Midnight. U oboch projektov si vieme predstaviť odhalenie vďaka in-engine traileru. A možno nás prekvapí aj stanovenie dátumu vydania. Id Sofware zas údajne pracuje na reštarte značky Quake a Doom Eternal vyšiel pred troma rokmi, čo dáva určitú šancu na odhalenie novej hry.

Indiana Jones a...Wolfenstein 3?

Ešte v roku 2021 potvrdilo štúdio MachineGames práce na hernom spracovaní značky Indiana Jones. Dva roky predtým však vice-prezident Bethesdy Pete Hines potvrdil, že sa dočkáme zavŕšenia trilógie Wolfenstein. A profily zamestnancov naznačujú práce na viacerých projektoch. Tak teda nevieme...

Čo asi neuvidíme

Kodžimov Xbox projekt

Vzhľadom na to, že na minuloročnom poduajtí ešte iba došlo k formálnemu ohláseniu spolupráce Xboxu a Kojima Productions, tak by sme boli veľmi prekvapení, ak by sme sa dočkali plného ohlásenia tejto hry. Ale na druhej strane...Kodžima nás už svojou schopnosťou rýchleho vývoja hier prekvapil...

Nová hra od Arkane Lyon

Štúdio zodpovedné za Deathloop už viac ako rok a pol pracuje na novom projekte, no nepredpokladáme, že táto hra je pripravená na predstavenie.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Komunitný manažér GSC Game World potvrdil na sieti Discord, že hru počas júna na prezentáciách neuvidíme. A tak si ju zo zoznamu škrtáme. 

Čo určite neuvidíme

The Elder Scrolls VI

Tradícia. Na The Elder Scrolls VI môžeme proste zabudnúť a to až do momentu, kedy nebude vonku Starfield. Budovať hype okolo hry, ktorá možno nestihne prísť do konca tejto generácie asi veľký zmysel nemá.

The Outer Worlds 2

Podobný prípad platí pre Obsidian. Asi nemá veľký zmysel ukazovať The Outer Worlds 2, keď štúdio plánuje vydanie Avowed v skoršom dátume.

Forza Horizon 6

Na nový Horizon je príliš skoro. Posledná veľká expanzia pre päťku vyšla iba začiatkom tohto roka a očakáva sa, že Playground pri vývoji novej hry v sérii bude prechádzať na nový engine.

Tango Gameworks

Japonské štúdio vydalo v priebehu roka dvojicu hier (GhostWire: Tokyo a Hi-Fi Rush) a tak predpokladáme, že sa ponoria do práce a novú hru od nich neuvidíme. A prípadné DLC pre Hi-Fi Rush nerátame.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk