Akvizícia Bethesdy nemala na vývoj Hi-Fi Rush žiaden efekt

Akvizícia Bethesdy nemala na vývoj Hi-Fi Rush žiaden efekt

 

Priamo z úst režiséra.

Hi-Fi Rush patrí medzi najpríjemnejšie prekvapenia v posledných mesiacoch. Hra sa doslova objavila z ničoho-nič. Bola ohlásená a zároveň aj vydaná počas Xbox Developer_Direct prezentácie a v súčasnosti ide o najlepšie hodnotenú novú hru (podľa OpenCritic) za rok 2023.

Režisér hry John Johanas v rozhovore pre Ungeek prezradil, že vývoj hry započal v roku 2017, po dokončení The Evil Within 2. Vývoj hry však prešiel jednou masívnou zmenou – vydavateľstvo Bethesda totiž v roku 2021 kúpil Microsoft za 7,5 miliardy dolárov. Preto Ungeek zaujímalo, či akvizícia nejak ovplyvnila vývoj hry.

„Na vývoj hry to nemalo žiadny vplyv," povedal Johanas. "Keď sme robili hru a ešte nebolo rozhodnuté o platforme, robili sme ju len na PC a nevedeli sme, na ktoré ďalšie platformy bude. V tom čase sme tiež nevedeli, aké budú budúce konzoly. Potom došlo k akvizícii, takže nám to trochu uľahčilo situáciu, pretože sme sa mohli sústrediť na to, na ktorých platformách to vyjde, aby nám to pomohlo vypilovať zážitok."

„Myslím si, že Xbox je nastavený na to, aby Bethesda stále riadila svoju spoločnosť tak ako predtým," povedal. "Takže sme vždy komunikovali s Bethesdou a ZeniMaxom o tom, ako by hra mala vyzerať. Tam prebiehali všetky rozhovory od začiatku až do úplného konca. V tomto zmysle bola skúsenosť s Xboxom pozitívna, pretože nedochádzalo k žiadnym zásahom v dobrom slova zmysle. Boli ako 'pokračujte v tom, čo si myslíte, že znie super.“

Hi-Fi Rush je dostupný na PC a Xbox Series X/S a v predplatnom Xbox Game Pass.

Zdroj: Ungeek

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk