Microsoft je pripravený na súdny spor s FTC kvôli akvizícii Activision Blizzard

Microsoft je pripravený na súdny spor s FTC kvôli akvizícii Activision Blizzard

 

Bez boja sa nevzdá.

V súčasnosti stále čakáme na verdikty troch kľúčových organizácií – CMA (UK), EK a FTC (USA) na plánovanú akvizíciu Activision Blizzard Microsoftom. Dá sa predpokladať, že v prípade, ak jedna z týchto organizácií povolí, tak zvyšok sa pridá a ide bez pochýb o najdôležitejšie organizácie, ktoré o akvizícii rozhodujú.

Na rozdiel od CMA a Európskej Komisie je však situácia v USA trochu iná. FTC totiž nefunguje na pravidlách, ktorými sa schváli táto transakcia. FTC má v rukách mocné nástroje na reguláciu trhu, no pri takýchto spojeniach je ich jedinou možnosťou zažalovať túto akvizíciu, alebo ju ponechať bez žaloby a tým technicky umožniť jej uskutočnenie.

Ak by sa však FTC rozhodlo zažalovať Microsoft a Activision Blizzard, tak to asi nepôjde bez boja. Bloomberg totiž tvrdí, že Microsoft je pripravený bojovať za právo nákupu vydavateľstva Activision Blizzard pred súdom.

Podľa antitrust analytičky Jennifer Rie by bol takýto súdny spor pre FTC veľkým problémom, pretože šance na úspech sú malé. Zároveň však dodala, že by to mohlo odložiť dokončenie plánovanej akvizície, ktoré je v súčasnosti naplánované do konca júna 2023.

Stratégiou FTC teda môže byť prípadnou žalobou odradiť Microsoft od snahy o akvizíciu Activision Blizzard alebo prípadne získať od Microsoftu nejaké ústupky alebo záruky, no na súd sa pravdepodobne nechce ani jednej strane.

FTC sa v roku 1995 podarilo prekaziť snahu Microsoftu o akvizíciu spoločnosti Inuit a to tak, že Microsoft po žalobe zo strany FTC snahu o kúpu spoločnosti vzdal, pretože sa „nechcel zúčastňovať dlhého právneho procesu.“ To však podľa Bloombergu teraz nie je veľmi pravdepodobný scenár.

Microsoft údajne prednedávnom ponúkol spoločnosti Sony záruku Call of Duty na PlayStation konzolách po dobu minimálne 10 rokov. Stanovisko Sony zatiaľ nie je známe, no je dosť možné, že keď Sony na túto ponuku neprikývne, tak Microsoft s touto ponukou zamieri k regulačným orgánom.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk