Predplatená služba Xbox Game Pass má údajne 29 miliónov predplatiteľov

Predplatená služba Xbox Game Pass má údajne 29 miliónov predplatiteľov

 

Číslo však nie je od Microsoftu.

Spoločnosť Microsoft naposledy hlásila oficiálny počet predplatiteľov služby Xbox Game Pass v januári, po ohlásení akvizície Activision Blizzard. Vtedy bolo toto číslo na úrovni 25 miliónov, no šéf Microsoftu Satya Nadella počas každej kvartálnej finančnej prezentácie Microsoftu potvrdil, že číslo rástlo.

A teraz už asi aj vieme na akú úroveň. A paradoxne to nevieme vďaka Microsoftu, ale vďaka Sony. Japonská spoločnosť totiž v správe smerovanej pre britský regulačný orgán CMA prezradila, že Xbox Game Pass má v súčasnosti 29 miliónov predplatiteľov.

Sony použilo toto vysoké číslo ako argument na dokázanie toho, že ich konkurent má v tejto oblasti herného biznisu obrovský náskok, pretože na rozdiel od mnohých fanúšikov, Sony neberie 46 miliónov aktívnych predplatiteľov PlayStation Plus ako „konkurenciu“ pre Game Pass: „Služba Game Pass výrazne vedie nad službou PlayStation Plus. Spoločnosť Microsoft má už teraz výrazný náskok v oblasti predplatených služieb pre viacero hier. Služba Game Pass má 29 miliónov predplatiteľov služieb Xbox Game Pass Console a Xbox Game Pass Ultimate a očakáva sa, že v budúcnosti výrazne porastie. Viacherné úrovne predplatného služby PlayStation Plus výrazne zaostávajú s menej ako [začiernené] počtom predplatiteľov.“

Je otázne, odkiaľ Sony toto číslo má a či zahŕňa aj predplatné PC Game Pass, nakoľko to bolo v priamej citácii spoločnosti vynechané. Sony sa však stavia do pozície, kedy už teraz nedokáže konkurovať predplatenej službe Xbox Game Pass a v prípade úspešného dokončenia akvizície Activision Blizzard Microsoftom a následnom pridaní hier ako Diablo IV či Call of Duty do Game Passu by sa tento problém ešte viac prehĺbil.

Microsoft argumentuje, že Sony by mohlo vytvoriť dostatočne kvalitnú konkurenčnú službu v prípade, že by sa rozhodlo vydávať svoje first-party hry v predplatnom PlayStation Plus v deň vydania, čo však Sony momentálne odmieta urobiť.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk