Noví hráči Overwatch 2 budú musieť na odomknutie hrdinov z jednotky odohrať 100 zápasov

Noví hráči Overwatch 2 budú musieť na odomknutie hrdinov z jednotky odohrať 100 zápasov

 

Okrem iného.

Blizzard pokračuje v celkom podivných rozhodnutiach pri sérii Overwatch. Nedávno sme vás informovali o tom, že štúdio sa rozhodlo uzamknúť hrdinov v sezónach v Battle Passe. Teda za predpokladu, že si nekúpite prémiovú verziu Battle Passu, ktorá vám hrdinu odomkne okamžite.

Komunita je z tohto rozhodnutia rozčarovaná, pretože pokojne môže nastať situácia, že nový hrdina bude veľmi silný a mnoho hráčov k nemu nebude mať vôbec prístup čo v hero strieľačke nie je vôbec ideálna situácie. Teraz však Blizzard pridal ešte jedno obmedzenie.

Hráči, ktorí nemali tú česť s Overwatch budú musieť na odomknutie všetkých hrdinov z jednotky odohrať 100 zápasov. Blizzard taktiež deaktivuje in-game chat a jeho sprístupnenie bude vyžadovať splnenie určitých podmienok a na prístup k Ranked zápasom zas budú musieť hráči vyhrať 50 zápasov v Quick Play.

Blizzard tento proces nazýva First Time User Experience (FTUE). Jeho úlohou je pomaly ponárať nováčikov do hry a k jeho implementácii štúdio pristúpilo po tom, čo dostalo spätnú väzbu od nových Overwatch hráčov, že sa cítia ochromení množstvom módov a hrateľných postáv.

„Tento cielený zážitok uľahčuje novým hráčom vstup do sveta Overwatch tým, že ich prístupnou formou učí o rôznych režimoch, pravidlách a ďalších aspektoch hry na vysokej úrovni," uviedol Blizzard.

"“Väčšina obmedzení FTUE je pri hraní v skupine zrušená, takže noví hráči sa môžu kedykoľvek spojiť so svojimi priateľmi a hrať takmer všetky herné režimy. Výnimkou je kompetitívny režim, pretože noví hráči musia splniť špecifickú výzvu, aby mali prístup k tomuto hernému režimu."

Blizzard potvrdil aj to, že na prístup k Overwatch 2 budú od hráčov požadovať prepojenie svojho telefónneho čísla s Battle.net účtom: „Táto dodatočná vrstva zabezpečenia je osvedčeným riešením v boji proti podvádzaniu aj rušivému správaniu, ktoré ďalej chráni váš zážitok z hry Overwatch 2 pred zlými aktérmi," uviedlo štúdio.

Overwatch 2 príde vo formáte free-to-play 4. októbra. Už 2. októbra sa však skončí púť prvého dielu, ktorý bude kompletne spojený s pokračovaním do jedného koherentného balíčka. Hry sa dočkáme na PC, Xbox, PlayStation a Nintendo Switch.

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk