Kultová hra GoldenEye 007 znovu ožíva na Xbox a Nintendo Switch

Kultová hra GoldenEye 007 znovu ožíva na Xbox a Nintendo Switch

 

Ide však o dve rôzne verzie.

To o čom sa špekulovalo mesiace sa potvrdilo. Štúdio Rare oznámilo porty kultovej hry GoldenEye 007 na konzoly Xbox a Nintendo Switch. Na Switchi sa hráči dočkajú portu N64 hry a na Xboxe sa hra dočká remasterovanej verzie.

Remaster hry zahŕňa 4K rozlíšenie, zlepšené ovládanie, natívny 16:9 pomer strán, konzistentnú obnovovaciu frekvenciu a podporu split-screenu. Na Nintendo Switch navyše hra ponúkne aj online multiplayer. V hre sa vráti klasická kampaň aj s cheatami a navyše, ak vlastníte hru Rare Replay, tak ju získate úplne zdarma.

Remaster hry GoldenEye 007 je vo vývoji ohromne dlhú dobu. Pôvodne totiž mal prísť ešte na konzoly Xbox 360 v roku 2008, no z licenčných dôvodov nebol nikdy vydaný. Totižto napriek tomu, že v súčasnosti štúdio Rare vlastní Microsoft, tak hra GoldenEye 007 bola pôvodne vydaná pre Nintendo 64 a Nintendo teda vlastní vydavateľské práva. Vydanie hry v tejto podobe tak vyžadovalo dohodu oboch strán ku ktorej došlo až teraz.

GoldenEye 007 vyšiel pôvodne v roku 1997 a hra je označovaná za jednu z najvplyvnejších a najlepšie hodnotených FPS hier histórie s priemerným hodnotením 96/100. Po jej vydaní Rare vytvorilo hru Perfect Dark, ktorá získala ešte lepšie priemerné hodnotenia (97/100).

Hra zatiaľ nemá stanovený dátum vydania.

Zdroj: Rare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk