Xbox herné streamovanie už pripravuje podporu myši a klávesnice

Xbox herné streamovanie už pripravuje podporu myši a klávesnice

 

Sú tu však obmedzenia.

Microsoft si už pripravuje pôdu na pridanie podpory hrania prostredníctvom Xbox herného streamovania za použitia myši a klávesnice. Vyplýva to z novej aktualizácie Xbox aplikácie, ktorá pridala do filtra vyhľadávania položku na podporu myši a klávesnice. Je teda iba otázka času, kedy bude táto podpora pridaná oficiálne.

Predtým, ako sa však začnete radovať vás však musíme upozorniť, že podpora myši a klávesnice nebude automatické u každej hry a bude značne obmedzené. Totižto, táto podpora bude pridaná iba u hier, ktoré podporujú ovládanie myšou a klávesnicou na konzolách Xbox.

Xbox herné streamovanie totiž aj na PC používa Xbox verzie hier a nie PC verzie hier a preto je toto obmedzenie celkom logické aj keď dosť obmedzujúce. Hier, ktoré na Xbox konzolách podporujú ovládanie myšou a klávesnicou totiž nie je až tak obrovské množstvo a nájdeme medzi nimi napríklad ARK: Survival Evolved, Football Manager hry, Fortnite, Gears 5, Halo Infinite, Halo: The Master Chief Collection, Outriders, Psychonauts 2, Sea of Thieves, Minecraft, The Ascent, State of Decay 2 a ďalšie.

Každopádne, Xbox aplikácia vás na podporu či nepodporu myši a klávesnice upozorní pred spustením hry.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk