Finančník Warren Buffett zvýšil svoju stávku, že akvizícia Activision Blizzard prejde

Finančník Warren Buffett zvýšil svoju stávku, že akvizícia Activision Blizzard prejde

 

Vložené peniaze do presvedčenia.

Aj keď zo začiatku panovali ohľadom dokončenia akvizície vydavateľstva Activision Blizzard Microsoftom isté pochybnosti, tak tie sa postupne rozplývajú a finančníci robia potrebné kroky k ľahkému zárobku. A jedným z nich je aj známy finančník Warren Buffett prostredníctvom spoločnosti Berkshire Hathaway.

Buffett totiž navýšil svoj podiel v spoločnosti Activision Blizzard o ďalších 4,1 milióna akcií. Celkovo tak jeho spoločnosť Berkshire Hathaway vlastní 68,4 milióna akcií spoločnosti v celkovej hodnote 5,3 miliardy dolárov.

V prípade Buffetta tak ide o krátkodobú stávku. V súčasnosti sa totiž cena akcií Activision Blizzard pohybuje na úrovni 80,5 dolára za akciu a za podobnú sumu teda Buffett akcie kupoval. Microsoft však pri 68,7 miliardovej ponuke na akvizíciu vydavateľstva ponúkol 95 dolárov za akciu. Ak sa teda predpoklad Buffetta ukáže ako správny, tak na každej jednej akcii zarobí pekný balík. Ak však regulačné orgány transakciu zablokujú, tak sa očakáva výrazný prepad ceny akcií vydavateľstva a Buffett by tak naopak výrazne stratil.

Fakt, že cena akcií Activision Blizzard je stále výrazne pod úrovňou sumy, ktorú za akciu ponúka Microsoft dokazuje, že obchodníci na Wall Street nie sú plne presvedčení o tom, že tento obchod bude dotiahnutý do úspešného konca.

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk