Xbox už pripravuje možnosť streamovania hier, ktoré nie sú v Game Passe

Xbox už pripravuje možnosť streamovania hier, ktoré nie sú v Game Passe

 

Otázka času.

Microsoft ešte v júni oznámil, že má v pláne umožniť streamovanie hier, ktoré nie sú v predplatnom Xbox Game Pass. V súčasnosti totiž s výnimkou Fortnite môžete „na cestách“ prostredníctvom Xbox herného streamovania hrať iba hry, ktoré sa nachádzajú v predplatnom, čo je značne obmedzujúce.

A vyzerá to tak, že Microsoft už robí postupné kroky k tomu, aby oznámil a aktivoval túto funkcionalitu. Hráči si totiž všimli, že webové rozhranie Xbox herného streamovania obsahuje hry, ktoré nie sú v Game Pase, no nachádza sa pri nich zatiaľ nefunkčná možnosť spustenia hier ako Elden Ring, GTA V či Red Dead Redemption 2 v režime streamovania. Ide tak o zjavnú prípravu pre túto možnosť.

Štandardne sa však očakáva, že pri používaní herného streamovania budeme potrebovať predplatné Xbox Game Pass Ultimate aj v prípade, že budeme chcieť hrať hry, ktoré na Xboxe vlastníme, nakoľko iba Game Pass Ultimate dáva prístup k hernému streamovaniu. Samozrejme, prístup k hernej knižnici bude obmedzený iba na digitálne kópie hier, nakoľko v súčasnosti neexistuje spôsob verifikácie vlastníctva krabicových verzií v cloude.

Microsoft tak pokračuje v expanzii a vylepšeniach svojich služieb v roku, ktorý je chudobný na first-party hry. Iba za minulý týždeň sme vás informovali o rozšírení programu Microsoft Rewards a o začatí testovania rodinného plánu predplatenej služby Xbox Game Pass.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk