Xbox Game Pass Family Plan je realitou a jeho cena vás šokuje!

Xbox Game Pass Family Plan je realitou a jeho cena vás šokuje!

 

Zatiaľ však iba vo vybraných krajinách.

Verejné tajomstvo sa naplnilo a Microsoft oficiálne vyzradil plány na implementáciu tzv. rodinného plánu pre predplatné Xbox Game Pass. V súčasnosti však Microsoft túto formu predplatného iba otestuje a to v krajinách Kolumbia a Írsko, no môžeme predpokladať, že ešte v priebehu roka sa dostane aj k nám.

Na to, aby ste sa pridali do testovania rodinného plánu potrebujete aplikáciu Xbox Game Pass – Insider Preview, ktorá sa nachádza v Microsoft Store. Microsoft taktiež ozrejmil, ako bude celý rodinný plán fungovať.

Členovia rodinného plánu musia fungovať vrámci rovnakej krajiny ako vy – zdá sa teda, že Microsoft sa nebude zameriavať na to, aby ste museli fungovať vrámci jednej domácnosti, ale stačiť mu bude aj jedna krajina, čo je princíp o ktorom sa špekulovalo už od prvotných informácií o rodinnom pláne. Celkový počet osôb, ktoré môžu byť napojené na jeden rodinný plán je päť a manažujete ich prostredníctvom aplikácie.

Čo je však najdôležitejšie, konečne sme sa dozvedeli cenu novej edície predplatného a tá šokovala. V dobrom slova zmysle. Microsoft totiž prezradil, že ak si konvertujete súčasné Xbox Game Pass Ultimate predplatné, tak konverzný pomer je mesiac GPU = 18 dní GPU rodinného plánu. To znamená, že pri štandardnej cene Game Pass Ultimate predplatného (12,99€ mesačne) by mesačný poplatok rodinného plánu mal vychádzať na približne 22€ mesačne, čo je extrémne nízka cena.

Ak si totiž rozpočítate, že v predplatnom môžete mať až pat osôb, tak priemerný mesačný poplatok na jednu osobu vychádza 4,40€ mesačne.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk