Microsoft bráni akvizíciu Activision Blizzard: „Spoločnosť nerobí žiadne „must-have“ hry“

Microsoft bráni akvizíciu Activision Blizzard: „Spoločnosť nerobí žiadne „must-have“ hry“

 

Technicky majú pravdu.

Bitka slov sa nám vyostruje. Zatiaľ čo spoločnosť Sony vo svojom hodnotení akvizície Activision Blizzard Microsoftom hovorí o masívnej zmene konkurenčného prostredia a o hernej sérii Call of Duty, ktorá je „nenahraditeľná“ a to všetko v snahe skomplikovať alebo prekaziť tento obchod, tak Microsoft je pochopiteľne na opačnej strane barikády.

V správe pre regulačný orgán na Novom Zélande totiž redmondská spoločnosť zľahčuje túto akvizíciu tým že tvrdí, že Activision Blizzard vlastne nevytvára žiadne „must-have“ hry: „Špecificky a s rešpektom k Activision Blizzard. Nie je nič unikátne na hrách, ktoré vyvíja a vydáva Activision Blizzard a tie tak nie sú „must-have“ pre konkurenčné PC a konzolové distribučné platformy a ktoré by mohli spôsobiť nepokoj ohľadom dokončenia transakcie.“

Samozrejme, Microsoft nie je hlúpy (rovnako ako Sony) a robí všetko pre to, aby táto akvizícia prešla. A aj keď technicky má pravdu – štúdia Activision Blizzard nevyvíjajú žiadnu hru ktorá je žánrovo jediná svojho druhu, tak na druhej strane vtipne ignoruje fakt, že Call of Duty je doslova gigantická séria, ktorá vydavateľstvu Activision Blizzard zarobila od svojho vzniku 27 miliárd dolárov.

Microsoft však vo svojej odpovedi taktiež podotkol že neplánuje úplne pozastaviť podporu Activision Blizzard hier z platforiem, ktoré nie sú Xbox alebo Microsoft Store. Čo súhlasí s predchádzajúcimi vyjadreniami prezidenta Microsoftu Brada Smitha, že Call of Duty a niektoré ďalšie populárne série vydavateľstva ostanú multiplatformové.

Tak či tak je táto neplánovaná právna prestrelka medzi Microsoftom a Sony zaujímavá a budeme zvedaví, na koho stranu sa regulačné orgány priklonia.

Zdroj: RPS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk