Blizzard sľubuje, že Diablo IV nebude z pohľadu mikrotransakcií tragédiou ako Immortal

Blizzard sľubuje, že Diablo IV nebude z pohľadu mikrotransakcií tragédiou ako Immortal

 

To dúfame.

Vzhľadom na tragédiu, ktorou je monetizácia Diablo Immortal sú mnohí fanúšikovia série Diablo opatrní. A to aj napriek tomu, že nedávna prezentácia hry s potvrdením vydania na rok 2023 bola jednoducho skvelá. Hráči sa totiž pochopiteľne boja, že mikrotransakcie zruinujú Diablo IV rovnako, ako tomu je pri Immortal.

Blizzard však tvrdí, že to tak nie je a monetizácia Diablo IV bude úplne iná oproti Immortal. Komunitný manažér Adam Fletcher na sociálnej sieti Twitter napísal: „D4 vychádza ako hra za plnú sumu, ktorá je vybudovaná striktne pre PC a konzolové publikum. Hra je masívna a obsahuje množstvo obsahu pre všetkých hráčov. Platený obsah je budovaný na princípe kozmetických úprav a prípadných budúcich platených expanzií. Viac informácií poskytneme neskôr.“

Ak ste teda natoľko odvážni, aby ste verili tvrdeniam Blizzardu, tak to vyzerá tak, že žiadnych 100 tisíc dolárov na upgrade postavy potrebovať nebudeme. Namiesto toho nás čaká masívna hra s niekoľkými inovatívnymi prvkami.

Vývojári potvrdili, že hra okrem PC, Xbox One a PlayStation 4 dostane optimalizované verzie pre Series X/S a PlayStation 5. Navyše, sľúbený je plnohodnotný cross-play naprieč platformami. Pri vydaní nás čaká 5 hrateľných tried, masívny otvorený svet, ktorý sa dynamicky mení na základe akcií hráča, „verejné“ boje s bossmi či čistenie nepriateľských území z ktorých sa neskôr stanú mestá a huby pre hráčov.

Samozrejme nechýba kooperácia, špecifické zóny vo svete pre PvP fanúšikov, viac ako 150 dungeonov, paragon skill tree a masívna podpora hry po vydaní.

Diablo IV príde na budúci rok a ak Microsoft stihne dokončiť kúpu Activision Blizzard, tak by sme sa hry mali dočkať aj v predplatenej službe Xbox Game Pass.

Zdroj: Blizzard
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk