Next-gen verzia Zaklínača 3 príde ešte tento rok

Next-gen verzia Zaklínača 3 príde ešte tento rok

 

Ešte pred mesiacom sme sa chytali za hlavu kvôli odkladu.

Nie je to vôbec tak dávno, čo sme sa dozvedeli, že next-gen verzia hry Zaklínač 3 sa presunula pod krídla interného tímu CD Projektu RED. Projekt bol totiž dlho vo vývoji v štúdiu Saber Interactive a práve táto zmena vývojárskeho tímu spôsobila, že upgrade bol odložený na neurčito. No obavy boli zo strany komunity zbytočne nafúknuté, pretože samotné vedenie firmy CD Projektu potvrdilo, že práce už nemusí byť vôbec tak veľa a vývojári si skôr len nechcú na seba upliesť bič v podobe nesplniteľného dátumu vydania.  A my to chápeme, pretože práve oni by mali vďaka hre CyberPunk 2077 vedieť, že niekedy je lepšie počkať s vydaním.

Všetky obavy o tom, že hru uvidíme najskôr v roku 2023 sa ale včera rozplynuli a to vďaka krátkemu tweetu na oficiálnom účte hry Zaklínač. Tento tweet začína slovami: „Poďme toto 7. výročie urobiť ešte lepším, no nie? “

A keďže oficiálneho predstavenia pokračovania Zaklínača sme sa už dočkali, tak najlepšie čo sa mohlo stať bolo, že ohlásili plánované vydanie next-gen verzie Zaklínača 3 na štvrtý kvartál roku 2022.

Next-gen verzia hry príde pod názvom Complete Edition a pre všetkých majiteľov pôvodnej hry bude úplne zadarmo. Okrem vylepšenej grafiky by sme sa mali dočkať aj rýchlejších načítavacích časov, nového obsahu z Netflixovej adaptácie Zaklínača a kopu ďalších vecí, ktoré nám tvorcovia ešte do vydania predstavia. Táto vylepšená verzia príde na Xbox Series X/S, PS5 a PC.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk