Microsoft údajne chystá Gears of War kolekciu na štýl Halo: The Master Chief Collection

Microsoft údajne chystá Gears of War kolekciu na štýl Halo: The Master Chief Collection

 

Vyplnenie prázdneho roku 2022?

Microsoft si uštedril úder odkladom hier Starfield a Redfall na budúci rok. A aj keď odklad schvaľujeme, aby sme sa dočkali lepších hier, tak faktom, ktorý sa nedá poprieť je to, že v súčasnosti tak Microsoft nemá žiadnu ohlásenú first-party hru na rok 2022, čo je smutné.

Špekuluje sa síce, že tento rok sa dočkáme hry Forza Motorsport, no aj ak by to bola pravda, tak jedna first-party hra za 12 mesiacov je celkom málo.

Možno však Forza nebude jediná. Insider Nick Baker z webu Xbox Era totiž tvrdí, že Microsoft vyvíja kolekciu Gears of War hier na štýl The Master Chief Collection a čo je ešte dôležitejšie – tejto kolekcie by sme sa mali dočkať ešte v priebehu roka: „Dávnejšie som povedal, že ďalšia séria Microsoftu sa dočká Master Chief-štýl kolekcie a verím tomu, že sa jej dočkáme ešte v tomto roku. Takmer všetci uhádli o ktorú sériu ide. Keď sa presuniete z novembra 2021 do novembra 2022 a pozriete sa na zoznam hier od Microsoftu, tak môžeme pokojne skončiť opäť s trojicou Forza, Gears a Halo.“

Táto kolekcia by bola na jednej strane celkom kontroverzná, pretože hlavne Gears of War 2 a Gears of War 3 vyzerajú aj v dnešnej dobe veľmi solídne a vďaka Xbox FPS Boost si ich môžeme vychutnať v 60FPS. Na druhej strane je však dôležité dodať, že Gears of War 2, Gears of War 3 a Gears of War: Judgment nie sú dostupné na PC platformu a existencia takejto kolekcie by umožnila PC hráčom zahrať si jednu z najdôležitejších exkluzívnych sérií Microsoftu z Xbox360 generácie.

Navyše, web VGC prezradil na základe informácií zo svojich zdrojov, že kanadské štúdio The Coalition, ktoré má Gears sériu na starosti v súčasnosti, že štúdio už v súčasnosti vyvíja novú hru vo svete Gears of War. Či je to Gears 6, alebo nejaký spin-off, to v súčasnosti netušia ani oni.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk