Bethesda (a Xbox) odložili Starfield a Redfall na rok 2023!

Bethesda (a Xbox) odložili Starfield a Redfall na rok 2023!

 

Sucho ako na púšti.

Vydavateľstvo Bethesda a tým pádom aj Xbox oznámili svetu, že ich dve chystané hry – Redfall a Starfield boli odložené na prvú polovicu roka 2023.

Vývojári oboch hier (štúdiá Arkane a Bethesda Game Studios) sa poďakovali za nadšenie smerujúce k týmto hrám, no skonštatovali, že potrebujú viac času na to, aby hry dosiahli svoj potenciál. Zároveň prezradili, že prvé zábery z hrania oboch hier uvidíme už čoskoro, čiže na Xbox & Bethesda prezentácií Microsoftu 12. júna 2022.

Aj keď je jasné, že odklad hier zabezpečí ich vyššiu kvalitu, tak Microsoft má v rukách dosť veľký problém. Tieto hry boli totiž kľúčom k ich jesennej ponuke, nakoľko obe sú Xbox Series X/S a PC exkluzivitami. Ich odklad však znamená, že Microsoft nebude mať v druhej polovici 2022 v ponuke z first-party štúdií nič (okrem špekulovaného pretekárskeho titulu Forza Motorsport, ak aj ten nebol odložený).

Spolu s núteným odkladom hry S.T.A.L.K.E.R. 2 sa tak vyprázdňuje portfólio Microsoftu na tento rok a sme zvedaví, čím plánuje Microsoft zaplniť prázdne miesta.

Redfall a Starfield tak po novom prídu v prvej polovici roka 2023 na PC a Xbox Series X/S.

Zdroj: Bethesda
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk