Xbox chystá „streamovací puk“ a aplikáciu pre televízory na budúci rok

Xbox chystá „streamovací puk“ a aplikáciu pre televízory na budúci rok

 

Hranie konzolových hier bez konzoly.

Aj keď herné konzoly sú pre Microsoft stále kľúčovým prvkom Xbox biznisu, tak určite nejde o jedinú nohu na ktorej celý biznis stojí. Microsoft totiž už niekoľko rokov vydáva svoje first-party hry na PC v deň vydania a v posledných rokoch sa vo veľkom pustil do herného streamovania.

To je súčasťou predplatného Xbox Game Pass Ultimate a ide o súčasť iniciatívy Xbox Everywhere, kde chce Microsoft dať možnosť hráčom hrať na čo najväčšom možnom počte zariadení. A to vrátane televízorov. A tieto plány už naberajú konkrétne rozmery.

Jeff Grubb z webu VentureBeat totiž prezradil, že Microsoft plánuje v nasledujúcich 12 mesiacoch vydať „streamovací puk“ na štýl Chromecast zariadenia alebo Roku. Ten sprístupní hráčom Xbox hry bez potreby kupovania Xbox konzoly, no výmenou za to musíte mať solídne pripojenie k internetu. Predpokladáme, že súčasťou tohto balíčka bude aj gamepad a sme celkom zvedaví, akú sumu Microsoft pre tento balíček zvolí. Google napríklad predával svoje kombo Chromecast + Stadia ovládač za 129,99€.

Ak však máte Samsung televízor, tak pravdepodobne nebudete potrebovať ani toto zariadenie. Grubb totiž taktiež prezradil, že Microsoft spolupracuje so spoločnosťou Samsung aby priniesol Xbox aplikáciu pre televízory od tohto výrobcu. Na hranie by vám v tomto prípade technicky stačil iba gamepad.

Microsoft ešte v júni 2021 potvrdil, že sa vrhol do spolupráce s výrobcami televízorov, aby pripravil aplikáciu pre smart TV a zdá sa, že Samsung je prvou spoločnosťou, kde sa na niečom pracuje. Vzhľadom na to, že Samsung má v segmente televízorov najväčší podiel na trhu to nie je vôbec prekvapujúce.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk