Psychonauts 2 je už najpredávanejšou hrou v histórii Double Fine

Psychonauts 2 je už najpredávanejšou hrou v histórii Double Fine

 

Zaslúžene?

Psychonauts 2 sa po vydaní zaradil medzi najlepšie hry roka 2021 a to vďaka skvelému scenáru, inovatívnym herným mechanikám a skvelému vizuálu. Zdá sa však, že okrem uznania od kritikov sa hra dočkala aj komerčného úspechu.

Prezradila to dnes už bývalá umelecká šéfka hry Lisette Titre-Montgomery na sociálnej sieti Twitter. Tá sa totiž rozhodla po dokončení hry pre odchod zo štúdia a v rozlúčkovom príspevku napísala, že Psychonauts 2 je najlepšie hodnotenou a zároveň najlepšie predávanou hrou v histórii štúdia Double Fine.

„Deň bláznov bol pre mňa posledným dňom v Double Fine. Naučila som sa mnoho počas posledných štyroch rokov o tom, kým som ako líder a čo znamená kreatívne viesť. Ďakujem, že ste mi dôverovali pri snahe priniesť svet Psychonauts 2 k životu.“

Je teda jasné, že Psychonauts 2 predal viac ako 1,7 miliónov kópií – toľko totiž predala prvá hra v sérii a nakoľko dvojka je už tou viac predávanou, tak je zrejmé, že to číslo je už vyššie. O to pôsobivejšie je to vzhľadom na fakt, že hra bola pridaná do predplatného Xbox Game Pass v deň vydania, nakoľko štúdio Double Fine patrí od roku 2019 Microsoftu.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk