Známy finančník kúpil veľký podiel vo vydavateľstve Activision Blizzard

Známy finančník kúpil veľký podiel vo vydavateľstve Activision Blizzard

 

Zárobok za nič?

Finančník Warrenn Buffett oznámil, že jeho spoločnosť Berkshire Hathaway zvyšuje svoj podiel vo vydavateľstve Activision Blizzard a efektívne sa tak stavil s Wall Street, že predaj Activision Blizzard Microsoftu prejde regulačnými orgánmi.

Berkshire tak v súčasnosti vlastní 9,5% spoločnosti Activision Blizzard a ide o najväčšieho akcionára spoločnosti. Akcie Activision Blizzard sa predávajú za niečo cez 75 dolárov za akciu, čo je oveľa menej ako suma, ktorú ponúkol Microsoft (95 dolárov za akciu).

Čo to teda znamená? Znamená to to, že ak regulačné orgány schvália predaj Activision Blizzard Microsoftu, tak Buffettova spoločnosť zarobí približne 20$ za každú jednu akciu spoločnosti, čo sú miliardy dolárov. Ak však regulačné úrady obchod zablokujú, tak Berkshire Hathaway príde o miliardy dolárov pretože sa očakáva, že v takomto prípade sa akcie Activision Blizzard prepadnú.

Buffett tak ide do veľkého rizika: „Niekedy vidím arbitrážnu dohodu a urobím to. Niekedy to vyzerá, že pravdepodobnosť je na našej strane, no určite môžeme prísť o peniaze, dokonca o veľkú sumu peňazí v prípade, že obchod neprejde. Ak dohoda prejde, tak zarobíme, ak nie, tak ktovie čo sa stane.“ povedal Buffett.

„Nevieme čo urobí Ministerstvo Spravodlivosti, nevieme čo urobí Európska Únia a nevieme čo urobí ďalších 30 jurisdikcií. Vieme však, že Microsoft má peniaze.“

Akcionári Activision Blizzard iba minulý týždeň schválili predaj spoločnosti Microsoftu.

Zdroj: CNBC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk