Activision Blizzard (a Microsoft) má problém: Trojica akcionárov je vyšetrovaná

Activision Blizzard (a Microsoft) má problém: Trojica akcionárov je vyšetrovaná

 

Toto sa nerobí...

The Wall Street Journal vo svojej najnovšej správe prezradil, že kúpa Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft za rekordných 68,7 miliardy má na svojej ceste k finálnemu schváleniu svoje prvé problémy. Tie sa však netýkajú regulačných orgánov, ale akcionárov Activision Blizzard.

WSJ totiž informuje o tom, že americkí biznismeni Barry Diller, David Geffen a Alexander von Furstenberg sú vyšetrovaní kvôli závažnému podozreniu z tzv. insider trading-u. Trojica je podozrivá z toho, že nakúpila akcie Activision Blizzard tesne pred ohlásením kúpy vydavateľstva Microsoftom, pričom o tejto kúpe vedeli.

Trojica tak 14. januára, štyri dni pred ohlásením akvizície kúpila 4,12 milióna akcií Activision Blizzard v hodnote 108 miliónov dolárov a vzhľadom na kúpu vydavateľstva na tomto obchode zarobili 60 miliónov dolárov. Všetci traja sú však blízkymi priateľmi šéfa Activision Blizzardy Bobbyho Koticka a úrady tak pracujú s verziou, že Kotick ich o blížiacom sa obchode informoval a trojica sa tak rozhodla pre „rýchle prachy.“

Situáciu tak prešetruje Ministerstvo Spravodlivosti USA, pretože ak by sa potvrdila táto verzia, tak by to bol celkom veľký problém, pretože takéto obchodovanie s akciami je zakázané.

Diller pre WSJ prezradil, že išlo iba o „šťastnú náhodu“ a že „nekonal na základe žiadnych informácií od konkrétnych ľudí a išlo o situáciu, ktorá sa občas stane.“ Podotkol, že jeho obchodný partner Von Furstenberg v minulosti vlastnil akcie Activision Blizzard a že predpokladali, že v jeden moment Activision Blizzard prejde do formy súkromnej spoločnosti, alebo ho niekto odkúpi.

Obchod medzi Microsoft a Activision Blizzard by mal byť uzatvorený najneskôr v júni 2023.

Zdroj: GiBiz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk