NHL 22 dostane konečne nový engine, no stále bude bez PC verzie

NHL 22 dostane konečne nový engine, no stále bude bez PC verzie

 

Konečne pokrok vpred.

Popri športových sériách FIFA a Madden NFL pôsobila NHLka ako chudobný príbuzný. Išlo totiž o poslednú športovú sériu EA Sports, ktorá fungovala na staručičkom Ignite Engine, ktorý bol vytvorení pri prechode na Xbox One/PlayStation 4 generáciu.

V praxi to teda znamenalo, že každým novým dielom pripomínala séria NHL iba DLC k starším ročníkom s minimom zmien. To sa však konečne zmení.

EA totiž prezradilo, že plné odhalenie hry NHL 22 prebehne zajtra, 19. augusta 2021. No oficiálna stránka k hre bola uverejnená o čosi skôr a tá nám prezrádza všetky podstatné informácie. NHL 22 bude totiž prvou hrou v sérii postavenou na Frostbite Engine. Všetko má ale niekoľko „ale.“

Na Frostbite Engine bude totiž postavená iba verzia pre Xbox Series X/S a PlayStation 5 a ak teda máte konzoly Xbox One a PlayStation 4, tak si budete musieť vystačiť iba so známou verziou hry na starom engine. Navyše, ak ste sa tešili, že prechod na Frostbite Engine bude konečne znamenať aj vydanie PC verzie, tak asi vás sklameme – PC verzia sa na základe dostupných informácií stále neplánuje.

Medzi ďalšie novinky v sérii bude patriť Superstar X-Factors, ktoré priradia jednotlivým hviezdam ligy unikátne vlastnosti.

Viac informácií sa teda dozvieme zajtra.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk