Rockstar plánuje remaster Red Dead Redemption

Rockstar plánuje remaster Red Dead Redemption

 

Jeho vývoj však závisí od niečoho iného.

Web Kotaku zo svojich zdrojov z prostredia štúdia Rockstar informoval o tom, že známe herné štúdio aktívne premýšľa nad vytvorením remasteru svojho westernového opusu, Red Dead Redemption. Hra vyšla v roku 2010 na Xbox 360 a PlayStation 3 a jediným moderným systémom, na ktorom si hru v dnešnej dobe môžeme zahrať je Xbox Series X/S vďaka spätnej kompatibilite s konzolou Xbox 360.

Ide o celkom logický krok vzhľadom na to, že fanúšikovia série, ktorá sa dočkala dvojky v roku 2018 prahnú po remasteri, ktorý by mohol znamenať aj to, že hra by sa konečne pozrela aj na PC platformu. A pre Rockstar by to zas znamenalo ďalší prísun financií za relatívne málo práce.

Uskutočnenie tohto projektu má však ešte jeden veľký otáznik. Rockstar a hlavne vydavateľ Take-Two totiž chcú zistiť, ako sa bude komerčne dariť remasteru troch GTA hier – GTA III, GTA Vice City a GTA San Andreas o ktorom sme vás informovali dnes a ak budú komerčné výsledky dobré, tak až potom sa Rockstar pustí do vývoja Red Dead Redemption remasteru. Osud tejto hry tak závisí od počtu fanúšikov klasických GTA hier v roku 2021.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk