Tvorcovia Gears of War pracujú na neohlásenej novej značke

Tvorcovia Gears of War pracujú na neohlásenej novej značke

 

Už je to prakticky potvrdené.

Kanadské štúdio The Coalition v roku 2014 získalo možnosť pracovať na sérii Gears of War po tom, čo ju pre nich odkúpil Microsoft od Epicu. A tak počas posledných šiestich rokov vydali Gears of War 4, Gears 5 a Gears Tactics. No zdá sa, že nastal čas na krátky oddych od série.

LinkedIn účet dizajnéra štúdia Pedra Camacha D’Andrea bol totiž aktualizovaný o informáciu, že od februára pracuje ako level dizajnér na „novej značke,“ čo jasne naznačuje kam sa štúdio vyberie.

Pre hráčov, ktorí sledujú dianie v Xbox štúdiách to však asi nie je žiadne prekvapenie. Už pred niekoľkými týždňami sa ústami redaktora Venture Beat Jeffa Grubba rozbehli špekulácie, že štúdio si chce po nedávno ohlásenom prechode na Unreal Engine 5 „ponaťahovať kreatívne svaly“ na menšom hernom projekte, ktorý umožní štúdiu viac experimentovania z čoho následne bude benefitovať šiesty diel ságy Gears.

Už zajtra, 20. júla má navyše štúdio naplánovanú GDC prezentáciu, kde odprezentujú svoje Unreal Engine 5 demo s názvom Alpha Point, ktoré môže ale nemusí mať niečo dočinenia s ich novou chystanou hernou značkou. Štúdio už zverejnilo dvojicu obrázkov z tohto dema, ktoré bude prezentované priamo na konzole Xbox Series X.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk