GTA VI tak skoro nepríde, no mal by obsahovať postupne vyvíjajúcu sa mapu na štýl Fortnite
Fáma

GTA VI tak skoro nepríde, no mal by obsahovať postupne vyvíjajúcu sa mapu na štýl Fortnite

 

Live service ako vyšité.

Zatiaľ čo mnoho fanúšikov už netrpezlivo prahne po GTA VI, tak Rockstar si dáva očividne načas. A načo by sa ponáhľal, keď GTA Online prináša každoročne stovky miliónov dolárov? Namiesto GTA VI sa tak koncom tohto roka dočkáme next-gen upgradu GTA V pre Xbox Series X/S a PlayStation 5.

O tom, kde sa bude odohrávať GTA VI a v akom období sa špekuluje prakticky od vydania päťky a teraz sa k špekuláciám pripojil aj známy insider Tom Henderson, ktorý sa nepopierateľne osvedčil pri leakoch hry Battlefield 2042.

Henderson tvrdí, že GTA VI sa bude odohrávať v moderných časoch v meste Vice City, čo je niečo iné ako to, čo bolo leakované doteraz. Mesto Vice City sa síce spomínalo, no séria sa mala presunúť do obdobia 80-tych rokov. Henderson však tvrdí, že moderná doba umožní väčšiu slobodu vývojárom pri tvorbe obsahu pre GTA Online a 80-te roky by boli príliš obmedzujúce.

Hra by mala mať viacero hrateľných postáv, pričom jedna z nich bude ženského pohlavia. Hra sa však oproti päťke dočká veľkých zmien v štruktúre. Súčasný trend meniacich sa máp, ktoré môžeme vidieť primárne v Battle Royale hrách totiž údajne dorazil aj do Rockstaru a vývojári preto chcú, aby sa mapa v GTA VI menila postupom času.

A kedy sa jej dočkáme? Podľa Hendersona to nebude skôr ako v roku 2025. A dôvodov je hneď niekoľko. Jednak GTA Online generuje také tržby, že Rockstar sa nemá kam ponáhľať. Zároveň začalo štúdio brať vážnejšie problematický crunch okolo ktorého kolovali legendy a zároveň Rockstar chce maximalizovať počet konzol novej generácie na trhu, aby mali pre koho predávať. Preto ani nemáme očakávať ohlásenie hry vo veľmi blízkej dobe, pretože Rockstar hru nepredstaví, pokiaľ si nebude istý dátumom vydania.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk