Tvorcovia Gears 5 sa presúvajú na Unreal Engine 5 a chystajú úplne novú hernú značku

Tvorcovia Gears 5 sa presúvajú na Unreal Engine 5 a chystajú úplne novú hernú značku

 

Najnovšie hry svetoznámej série Gears of War – teda štvrtý a piaty diel série, rovnako ako prequel v podobne strategického Gears Tactics – bežali na Unreal Engine 4.

Všetky nové produkty vývojárskeho štúdia The Coalition však budú kreované v novej, päťkovej verzii. „Gears of War bolo vždy priekopníkom Unreal Enginu, od rozlíšenia 720p pre Xbox 360, až po 120 fps na platforme Xbox Series X/S. Sme preto nesmierne radi, že môžeme pokračovať v tejto tradícii vyvíjaním hier na UE5,“ uviedla spoločnosť v oficiálnom oznámení.

Najnovšiu verziu populárneho Unreal Enginu odhalili autori zhruba pred rokom. Ak budú hry vyzerať rovnako ako v tejto demo ukážke, máme sa veru na čo tešiť.

V budúcnosti nás zjavne čaká nová, ešte špičkovejšia vizuálna úroveň hier spadajúcich do série Gears, no tieto vzrušujúce novinky majú, žiaľ, aj svoju temnú stránku. Štúdio nás totiž vopred varovalo, že nakoľko je prechod na novú verziu enginu veľkou zmenou, nechystá sa v dohľadnej dobe oznámiť nejaký nový projekt. Na ceste je však ďalší dodatočný obsah pre Gears 5, očividne najmä aktualizácie pre multiplayer v podobe Operácií 7 a 8. Komunitný manažér štúdia potvrdil, že po Operation 8 sa pravidelných nových operácií nedočkáme, no zároveň potvrdil, že hra bude naďalej dostávať menšie dávky nového obsahu a herných podujatí. O DLC určenom pre príbehovú kampaň však zmienka nepadla.

Z frázovania správy je však zrejmé, že nedávne špekulácie sa zakladajú na pravde, pretože štúdio potvrdilo, že okrem novej Gears hry pracuje aj na úplne novej hernej značke, no aj v tomto prípade bolo na podrobnosti skúpe. Je však viac ako zrejmé, že aj táto nová herná značka bude postavená na Unreal Engine 5. Ak ste však (tak ako my) dúfali v to, že The Coalition sa chopilo Star Wars značky a prinesie nám Mandalorian hru tak vás asi sklameme. Komunitný manažér totiž na sociálnej sieti Reddit potvrdil, že tá nová herná značka na ktorej pracujú nebude určite v Star Wars svete.

Zdroj: The Coallition

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk