EA Motive pracuje po zrušení svojej hry na existujúcej značke „ktorá poteší hráčov“

EA Motive pracuje po zrušení svojej hry na existujúcej značke „ktorá poteší hráčov“

 

Povedal niekto Dead Space?

Pred týždňom sme vás informovali o tom, že vydavateľ Electronic Arts zrušil po vyše piatich rokoch vývoja inovatívnu hru od štúdia EA Motive, ktorá mala interný názov Project Gaia. Krátky teaser hry sme mohli vidieť na podujatí EA Play 2020 v čase 1:00

Toto rozhodnutie bolo veľkým prekvapením pre mnohých, pretože EA si od tohto projektu sľubovalo veľký prienik do „live service“ hier, no ten sa očividne neuskutoční.

To však určite neznamená, že štúdio ako také „končí.“ Práve naopak. Podľa redaktora Venture Beat Jeffa Grubba už štúdio pracuje na novom projekte.

Grubb tento projekt v novom vydaní GamesBeat Decides podcastu opísal ako „niečo, z čoho budú hráči šťastní,“ no z pochopiteľných dôvodov nemohol povedať o aký projekt ide. Keď sa ho však jeho kolega spýtal, či ide o existujúcu hernú značku EA, tak Grubb prikývol, že áno. (čas od 45:00)

Samozrejme, počet značiek, ktoré má EA svojom vlastníctve je veľa a nikto nezaručuje, že ide práve o sériu na ktorú myslíme. No prakticky hneď po zverejnení tejto informácie sa začalo špekulovať, že EA Motive pracuje na znovuzrodení hororovej série Dead Space. Tá patrí medzi najžiadanejšie zo strany fanúšikov a je možné, že EA sa po svojom internom presune k singleplayer projektom pozrie na zúbok práve tejto značke.

Taktiež sa špekuluje, že by mohlo ísť o znovuzrodenie značky Syndicate, ktorá sa nám v FPS podobe naposledy prezentovala v roku 2021 rukami švédskeho štúdia Starbreeze. Alebo to môže byť niečo úplne iné...

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk