Tvorca Microsoft Flight Simulator nevylučuje, že hra sa objaví aj na Xbox One

Tvorca Microsoft Flight Simulator nevylučuje, že hra sa objaví aj na Xbox One

 

Zatiaľ však iba Series X a S.

Počas odovzdávania ocenení The Game Awards ohlásil Microsoft a Asobo Studio, že Microsoft Flight Simulator sa dočká portu pre konzoly Xbox Series X a S a to v lete 2021. Bohužiaľ to zároveň znamenalo, že hra vynechá dosť veľkú časť majiteľov Xbox konzol, nakoľko nepríde na konzoly Xbox One a Xbox One X. Vzhľadom na to, že hra dáva zabrať aj high-end počítačom to však asi dávalo zmysel.

Šéf vývoja hry Jorg Neumann však v rozhovore pre Eurogamer uviedol, že ešte nad touto verziou definitívne nezlomili palicu a pokúsia sa vytvoriť port aj pre tieto konzoly. Určite však tento port nepríde spolu s verziou pre Series X a S. Ak teda vôbec príde.

„Je to o načasovaní. Samozrejme záleží na pamäti. Na Ultra nastaveniach potrebujete veľký počítač s veľkým množstvom pamäte oproti tomu, čo ponúka Xbox One. Takže je to cesta, ako pri mnohých veciach. Najprv dať dokopy verziu pre Series X a S a potom sa môžeme pozrieť aj na možnosti portu pre One a One X. Nikdy nezatvárame dvere, stále existujú možnosti, no je predčasné o tom hovoriť.“

Neumann taktiež potvrdil, že Series X/S verzia hry bude podobná PC verzii, no vývojári do nej zapracujú viac asistentov a tutoriálov, aby nováčikom umožnili príjemný vstup do hry.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk