The Callisto Protocol chce byť „najstrašidelnejšou hrou na next-gene“

The Callisto Protocol chce byť „najstrašidelnejšou hrou na next-gene“

 

Predpoklady na to určite má.

Jedno z najpríjemnejších prekvapení The Game Awards bolo ohlásenie hry The Callisto Protocol. Na tejto hre, ktorá sa odohráva vo svete PUBG pracuje štúdio Striking Distance a na čele tohto štúdia stoja dvaja bývalí členovia štúdia Visceral Games (Dead Space) Glen Schofield a Steve Papoutsis.

A ich ambície rozhodne nie sú malé. Kombinácia vývojárov známych vďaka sérii Dead Space a hororovo ladenej hry je presne to, po čom fanúšikovia žánru prahnú a presne ich vysoké očakávania chcú vývojári naplniť.

„Určite sa budeme snažiť, aby sme urobili najstrašidelnejšiu hru na next-gen platformách. Z toho, čo som počul, Dead Space patril medzi tie strašidelnejšie hry svojej generácie a ja chcem to isté spraviť aj na next-gen platformách,“ prezradil Schofield.

Papoutsisa tiež analógia s Dead Space neprekvapuje: „Nie som prekvapený, pretože veľa členov štúdia, ktorí pracujú na tejto hre tiež pracovali na Dead Space. A je zaujímavé, že ľudia si to spájajú. Sme nadšení z hry, na ktorej pracujeme a je skvelé, že ľudia spomínajú na Dead Space hry s dobrými spomienkami.“

„Panuje tu nadšenie z hororových hier odo mňa, Glena a ďalších členov štúdia. Dúfali sme, že budeme vedieť spraviť niečo pre jedného hráča, kde bude hrať veľkú rolu príbeh a dá nám to veľa príležitostí pre vytvorenie strachu. Mali sme niekoľko cool myšlienok ohľadom tém – o väzenskej kolónii na mesiaci Jupitera, Callisto. To bol jeden z top návrhov.“

The Callisto Protocol príde v roku 2022 na PC, Xbox Series X/S a Playstation 5.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk