Gears 5 sa na next-gen dočká okrem optimalizácie aj Batistu, príbehového rozšírenia a New Game +

Gears 5 sa na next-gen dočká okrem optimalizácie aj Batistu, príbehového rozšírenia a New Game +

 

Toho obsahu bude teda dostatok.

Štúdio The Coalition sa prakticky od predstavenia Xbox Series X chváli novým patchom, ktorý hru Gears 5 optimalizuje pre next-gen konzoly Microsoftu. Tak si zhrňme, čo tento update prinesie po technickej stránke

  • Screen space global illuminaton
  • Hra skopíruje Ultra nastavenia z PC verzie a navyše pridá o 50% viac časticových efektov
  • Contact Shadows
  • Multiplayer s 120FPS módom
  • Cutscény budú v 60FPS

Nakoniec však tento update bude o dosť väčší, ako sme si mysleli. Okrem technických vylepšení totiž do hry prinesie aj množstvo nového obsahu. V prvom rade to bude New Game +, ktorý vám umožní prejsť kampaň znova, no určitými úpravami. Sprístupní vám dve nové náročnosti (Ironman a Inconcievable), skiny pre postavy Kait, Del a JD, skiny pre zbrane, mutátory (Big Head), nové achievementy a z predchádzajúcej kampane si budete môcť so sebou zobrať Jackove upgrady.

Marcus Fenix však dostane špeciálny skin. Túto hlavú postavu série Gears totiž budete môcť vymeniť za bývalého WWE zápasníka Davea Batistu a to aj s jeho dabingom.

Vývojári sľubujú nový obsah pre Versus mód, konkrétne sa môžeme tešiť na nové postavy a nové herné mapy.

Asi najpotešujúcou správou pre fanúšikov série je však fakt, že Gears 5 sa ešte počas tohto roka dočká príbehového DLC. To bude mať názov Hivebusters sa jeho hlavnými protagonistami budú traja hlavní hrdinovia Escape módu Keegan, Mac a Lahni: „Všetko čo môžem povedať je to, že sa ho dočkáte v decembri a názov DLC je Hivebusters a to vám napovie o čom tento obsah bude. DLC bude dostupné pre všetky platformy na ktorých je dostupný Gears 5,“ povedala producentka Zoe Curnoe.

Podľa štúdia ide o prvý kúsok obsahu, ktorý je od začiatku budovaný za pomoci nových konzol a následne portovaný na starú generáciu konzol. Podľa štúdia by jeho prejdenie malo trvať tri až štyri hodiny, no zatiaľ nevieme, či bude súčasťou predplatného Xbox Game Pass, alebo si ho budeme musieť zakúpiť.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk