Microsoft kupuje vydavateľa The Elder Scrolls, Falloutu, Doomu a Wolfensteina!

Microsoft kupuje vydavateľa The Elder Scrolls, Falloutu, Doomu a Wolfensteina!

 

BOMBA!

Tak toto nečakal asi nikto. Microsoft totiž vypustil bombu gigantických rozmerov. Spoločnosť totiž oznámila, že kupuje spoločnosť Zenimax Online, ktorá je majiteľom štúdií ako Bethesda, id Software, Tango Gameworks, Arkane či Machinegames.

To znamená, že značky ako Dishonored, Wolfenstein, The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Starfield, Prey, The Evil Within a hromada ďalších odteraz patrila Microsoftu a do budúcnosti si s nimi môže robiť čo chce. Vrátane exkluzívneho vydania The Elder Scrolls VI na Xbox konzoly.

Phil Spencer v úvodnom liste potvrdil skutočnosť, že Bethesda sa stáva súčasťou Xbox rodiny a taktiež aj ozrejmil zoznam štúdií, ktoré sa touto transakciou stanú Xbox štúdiami. Nepotvrdil však sumu tejto transakcie.

Zoznam nových Xbox Game Studios

  • Bethesda Game Studios (Fallout, The Elder Scrolls, Starfield)
  • Id Software (Doom)
  • MachineGames (Wolfenstein)
  • Tango Gameworks (The Evil Within, GhostWire)
  • ZeniMax Online Studios (The Elder Scrolls Online)
  • Arkane (Prey, Dishonored, Deathloop)
  • Alpha Dog
  • Roundhouse Studios

Celkovo tak Microsoft získa približne 2300 nových vývojárov, ktorí doplnia 15 už existujúcich Xbox štúdií. Microsoft taktiež potvrdil, že všetky hry od Bethesdy budú postupne pribúdať do služby Xbox Game Pass na PC a konzolách a taktiež to platí, že všetky budúce hry od Bethesda/Zenimax budú vydané pravdepodobne exkluzívne na PC a Xbox konzoly. Takže Starfieldu a Elder Scrolls VI na Playstation 5 asi môžeme zamávať, rovnako ako napríklad ďalšiemu Doomu a hromade iných hier.

Pikošku tohto obchodu je fakt, že Sony len nedávno ohlásilo, že dve Bethesda hry (Deathloop a GhostWire Toyko) budú časovými exkluzivitami na Playstation 5 a predpokladáme, že tieto dohody ostanú v platnosti, rovnako, ako podobné dohody v minulosti.

Obchod stál podľa redaktora Bloobmergu Jasona Schreiera 7,5 miliardy dolárov a to je mimochodom 3x vyššia suma, ako zaplatil Microsoft za štúdio Mojang v roku 2014 a taktiež to znamená, že štúdia BGS a Obsidian sú teraz sesterské štúdia a Fallout New Vegas 2 by teda mohol byť možnosťou.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk