Dočká sa Gears 5 popri vydaní Xbox Series X príbehového rozšírenia?

Dočká sa Gears 5 popri vydaní Xbox Series X príbehového rozšírenia?

 

Náznaky sa začínajú zbierať.

Teraz, keď bol Microsoft nútený odložiť Halo Infinite na 2021, zostala ponuka first-party hier pre novú konzolu Microsoftu o dosť chudobnejšia. Niekoľko third-party hier by sa tam našlo a hádam sa dočkáme aj konzolových portov Gears Tactics a Microsoft Flight Simulator, no to bude na dlhú dobu asi všetko.

Vyzerá to však tak, že štúdio The Coalition niečo chystá pre Gears 5. Už dlho sa hovorí o tom, že táto Xbox konzolová exkluzivita sa dočká nejakého príbehového rozšírenia, no existovali iba náznaky, ktoré by to pripomínali. V posledných dňoch sa však začalo vyjasňovať.

Štúdio si totiž v Steam verzii Gears 5 nechalo spraviť zmenu v databáze a súčasťou tejto zmeny je pridanie tajuplného Gears 5 DLC. A aj keď tento dôkaz je dosť nekonkrétny, tak ide o ďalšiu „odrobinu,“ ktorá by nás mala doviesť k príbehovému DLC ku Gears 5, ktorého sa pravdepodobne dočkáme spolu s vydaním novej konzoly.

A o čom by to DLC malo byť? Špekulácie hovoria o tom, že by sme sa nemali dočkať pokračovanie príbehu Kait Diaz a jej party spolubojovníkov, ale namiesto toho si The Coalition vybralo vedľajší príbeh o partii, ktorí si hovoria Hivebusters. Za trojicu Lahni, Mac a Keegan si môžete zahrať v móde Escape a práve oni by mali byť hlavnými hviezdami.

Naznačuje tomu aj obrázok nižšie, kde sa nachádza práve spomínaná trojica, no prostredie v ktorom sa nachádzajú nie je v súčasnej verzii Gears 5.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk