Asobo už pracuje na Xbox verzii Microsoft Flight Simulator

Asobo už pracuje na Xbox verzii Microsoft Flight Simulator

 

Dátum vydania však zatiaľ známy nie je.

Microsoft Flight Simulator sa minulý týždeň dočkal svojho vydania a okamžite sa zaradil medzi najlepšie hodnotené hry v roku 2020. Hra je však zatiaľ dostupná iba na PC a ani tam nie jej jej rozbehnutie samozrejmosťou a na hranie vo vysokých detailoch a rozlíšení potrebujete celkom solídny stroj.

Ďalšiu fázu pre štúdio Asobo predstavuje dostať túto hru aj na konzolu/konzoly Xbox. Prednedávnom Phil Spencer potvrdil, že hra príde na Xbox Series X a už predtým bola ohlásená Xbox One verzia, no vzhľadom na hardvérovú náročnosť hry sme sami zvedaví, či sa tam hra nakoniec pozrie.

Tak-či-tak, štúdio Asobo, konkrétne šéf vývoja Jorg Neumann potvrdil, že na konzolovej verzii sa už pracuje: „Momentálne sa sústreďujeme na to, aby sme hru priniesli na Xbox a pracujeme naozaj tvrdo, aby sme to dosiahli. Zatiaľ nemáme časový rámec, ktorý by sme poskytli hráčom, no pracujeme na plné obrátky, pretože vieme, že pre hráčov je to dôležité.“

Neumann dodal, že prakticky od vydania PC verzie sú bombardovaní požiadavkami, aby hru priniesli aj na konzoly a preto sa rozhodli verejne potvrdiť, že na týchto verziách pracujú, aby hráčov uistili.

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk