Odhalil leaknutý Xbox ovládač dátum vydania Xbox konzol?

Odhalil leaknutý Xbox ovládač dátum vydania Xbox konzol?

 

Vyzerá to tak.

Včera sa do rúk hráčov omylom dostali nové Xbox ovládače určené pre konzoly Xbox. Prečo omylom? Podľa všetkých dostupných informácií to zatiaľ vyzerá, že niekto ukradol várku Xbox gamepadov z reťazca Best Buy a následne ich odpredal a to napriek tomu, že ovládače sa ešte do predaja dostať nemali.

Postupne tak zisťujeme nové a nové informácie o tomto ovládači, ktorý sa však od toho pre Xbox One konzoly veľmi neodlišuje. Článok a video nájdete nižšie.

Je zrejmé, že Microsoft už v reťazcoch buduje zásoby pre konzoly a príslušenstvo a pre ovládače a že tieto gamepady sa určite nemali dostať do rúk koncových zákazníkov. A jedným z dôvodov je napríklad ten, že nám možno tieto gamepady odhalili dátum vydania next-gen Xbox konzol.

Totižto, každý Microsoft produkt sa dá zaregistrovať na oficiálnom Microsoft profile. Vďaka tomu viete mať prehľad o tom, akú dlhú záručnú dobu ešte máte k dispozícii a taktiež viete jednoducho poslať konzolu do servisu, alebo objednať náhradný diel.

A práve tam si jeden z nových užívateľov Xbox Series X/S gamepadu zaregistroval svoje zariadenie. A následne ho prekvapilo, že záruka, ktorá je na gamepad poskytnutá sa začína až 5. novembra 2020 a končí 5. novembra 2021 (v USA je štandardom ročná záruka).

A keď zapojíme mozgové závity a zistíme, že Microsoft začne predávať tieto gamepady dosť pravdepodobne v rovnaký deň ako aj nové konzoly tak je viac ako pravdepodobné, že ako dátum vydania svojich nových konzol určil Microsoft dátum 5. november 2020.

Hovorca Microsoftu už skôr povedal, že sa k situácii ohľadom úniku gamepadov vyjadrovať nebude a určite nebude komentovať ani túto informáciu.

Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk