Xbox herné streamovanie si budete môcť vyskúšať už dnes

Xbox herné streamovanie si budete môcť vyskúšať už dnes

 

Aké sú však podmienky?

Minulý týždeň Microsoft uverejnil všetky dôležité informácie týkajúce sa svojej chystanej streamovacej služby Xbox Game Streaming, ktorú sme doteraz poznali ako Project xCloud. Na kompletné zhrnutie odporúčam článok nižšie, no niekoľko základných faktov spomeniem aj tu.

  • Xbox Game Streaming bude oficiálne spustený 15. septembra a umožní vám hrať Xbox hry bez nutnosti vlastnenia Xbox konzoly, alebo iného výkonného hardvéru
  • Slovensko je medzi podporovanými krajinami hneď v prvej „várke“
  • Služba je zatiaľ dostupná iba na platforme Android. Ak teda máte iOS, tak zatiaľ máte smolu (a poďakovať môžete spoločnosti Apple)

  • V službe budete mať za jeden mesačný poplatok (12,99€ mesačne) prístup k viac ako stovke hier rôznych žánrov, no nebudú chýbať ani populárne hry ako Destiny 2, Halo: The Master Chief Collection, Forza Horizon 4 či Gears 5

Ešte pred oficiálnym spustením však budeme mať možnosť túto streamovaciu službu otestovať. Microsoft prezradil, že už dnes, 11. augusta spustí Xbox Game Streaming do testovacej prevádzky a nakoľko nekonkretizoval, že by bola táto prevádzka nejakým spôsobom obmedzená, tak sa dá predpokladať, že služba bude funkčná aj na Slovensku.

Tento test potrvá až do 11. septembra, no k dispozícii nebude plná ponuka hier, ale približne 30 titulov. Jediné, čo na prístup do tohto testu budete potrebovať je členstvo Xbox Game Pass Ultimate, zariadenie s Androidom a aplikáciu Xbox Game Pass (beta), ktorú si môžete stiahnuť cez tento odkaz. 

V čase písania článku ešte služba spustená nebola, no niekedy podvečer by sme už mali mať možnosť vstúpiť do streamovaného hrania.

Zdroj: The Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk