Microsoft sa pripája do boja o štúdiá Warner Bros. Batman, Mortal Kombat a Harry Potter exkluzívne na Xbox?

Microsoft sa pripája do boja o štúdiá Warner Bros. Batman, Mortal Kombat a Harry Potter exkluzívne na Xbox?

 

Štvrtý kohút na smetisku.

Nie je to tak dávno, čo sa objavila informácia, že herný vydavateľ Warner Bros. Games plánuje ukončiť svoje pôsobenie v hernom priemysle a jej materská spoločnosť Warner Bros. sa chce zbaviť štúdií ich predajom. Suma ešte zďaleka nie je určená, no najprv sa hovorilo o štyroch miliardách dolárov a následne sa hovorilo iba o dvoch. Zdá sa, že výsledná suma bude závislá od podoby predaja.

Každopádne, hovorilo sa o troch záujemcoch. Kúpiť štúdiá Warner Bros. mali EA, Take-Two a Activision, no podľa informácií webu The Information sa k tejto trojici pridal aj Microsoft a to nie z pozície pozorovateľa ale reálneho a vážneho záujemcu. Je teda veľmi pravdepodobné, že štúdiá Warner Bros. Games skončia s jedným z týchto štyroch.

The Information tieto informácie získal od nemenovaného zdroja z prostredia Warner Bros. Totižto, predajom svojej hernej divízie chce materská spoločnosť AT&T znížiť 154 miliardový dlh voči veriteľom a pravidelne preto informuje o priebehu rokovaní o predaji svojej hernej divízie. Warner Bros. si navyše na pomoc s dosiahnutím dohody privolal banku LionTree.

Záujem zo strany Microsoftu je tu z pochopiteľného dôvodu. Microsoft chce byť „Netflixom herného priemyslu“ a na to potrebuje hlavne veľké množstvo obsahu. Kroky k dosiahnutiu tohto cieľa už Microsoft začal robiť a v posledných rokoch znásobil počet svojich interných štúdií, no toto by bola skutočná trefa do čierneho. Aj keď za relatívne vysokú cenu. No netreba zabúdať, že Microsoft bez problémov zaplatil 2,5 miliardy dolárov iba za Minecraft a štúdio Mojang.

Výmenou za to by však získal minimálne 11 interných štúdií, ktoré by v budúcnosti vedeli vytvárať exkluzívny obsah pre Xbox a hlavne pre službu Xbox Game Pass. A nejde o žiadne „lowcost“ B štúdiá, pretože medzi nimi nájdeme aj tvorcov Batmana zo štúdia Rocksteady, tvorcov série Mortal Kombat zo štúdia NetherRealm či tvorcov dvoch Middle-Earth hier a série FEAR zo štúdia Monolith.

Otázkou však zostáva, čo s hernými značkami. Ako možno dobre viete, Avalanche Software pracuje na novej Harry Potter RPG hre, Rocksteady pracuje na Suicide Squad hre a štúdio Warner Bros. Montreal pracuje na novej Batman hre, pričom dve z nich by mali byť predstavené v auguste. Ak by napríklad Warner Bros. Games vyžadovalo multiplatformové vydanie týchto hier, tak je možné, že by zo strany Microsoftu by záujem poklesol. Na druhej strane, už len to, že tieto hry by boli v Game Passe v deň vydania by bolo veľkým bonusom. Ďalšou otázkou je, ako by na tom boli licencie – či by Warner Bros. spolu s predajom štúdií poskytol aj licencie na svoje značky, alebo či by tieto štúdiá museli začať pracovať na úplne nových projektoch.  

Faktom ale zostáva, že naraziť na 11 plne funkčných štúdií, pričom mnohé z nich sa blížia na koniec vývojového cyklu svojich hier, to sa nestáva každý deň. Z Microsoftu by sa šmahom ruky stal jeden z najväčších herných vydavateľov, no na to bude musieť zdolať konkurenciu v podobe Activisionu, Take-Two a Electronic Arts. Peniaze na to má, otázka však je, či na to má aj ochotu.

Poslednou možnosťou je, že herná divízia Warner Bros. sa nepredá ako celok, ale že sa predajú jednotlivé štúdiá viacerým vydavateľom. Ako sa však situácia vyvinie, to je otázka, na ktorú nepoznáme odpoveď.

Zdroj: TheInformation

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk