Microsoft potvrdil veľkú konferenciu na júl, no novinky sa dozvieme každý mesiac

Microsoft potvrdil veľkú konferenciu na júl, no novinky sa dozvieme každý mesiac

 

Prichádza Xbox 20/20.

Jedna z vecí, ktorá sa určite nedá povedať o Xbox divízii v tomto roku je fakt, že by bola tajnostkárska. Práve naopak. Nie len že v máji už vieme ako bude konzola vyzerať a aký bude mať výkon, ale Microsoft nám dokonca aj prezradil, aké má plány na podujatia na nasledujúce mesiace. Ohlásil totiž Xbox 20/20 – sériu podujatí, ktoré budú doprevádzať vydanie novej konzoly.

V praxi to znamená, že každý mesiac až do vydania Xbox Series X sa dočkáme nových informácií, ktoré sa budú dotýkať hier, systému, exkluzivít, dátumu vydania, ceny a ďalších dôležitých informácií.

Prvou udalosťou zo série Xbox 20/20 bude zajtrajší Inside Xbox, kde uvidíme prvé zábery z hrania third party hier na konzole Xbox Series X. Viac nám show priblížil marketingový manažér konzoly. Podľa jeho slov bude trvať menej ako hodinu a nemáme na nej očakávať žiadne 1st party hry a ani žiadne ohlásenia týkajúce sa hardvéru. Taktiež sa dozvieme viac o hrách, ktoré budú podporovať technológiu Smart Delivery.

Druhou udalosťou bude tá v mesiaci jún. Tá sa bude podľa slov šéfa Xboxu Phila Spencera venovať primárne Xbox platforme a službám, takže môžeme očakávať ohlásenia týkajúce sa rozširovania podpory Project xCloud, službe Xbox Game Pass a prípadne sa možno konečne dočkáme aj predstavenia menej výkonného brata next-gen konzol Xbox Lockhart.

Všetko to vyvrcholí v mesiaci júl (v Auguste bude pravdepodobne Gamescom show) kedy Microsoft vypáli pravdepodobne najväčšiu salvu za veľmi dlhú dobu. Spoločnosť totiž na tento mesiac chystá show, ktorá sa bude venovať výlučne exkluzívnym hrám od Xbox Game Studios. Tých je momentálne 15 a je zrejmé, že do novej generácie nepôjdu s prázdnymi rukami. Očakávame prvé zábery z hrania Halo Infinite, prvú ukážku reštartu Fable a Perfect Dark a možno sa dočkáme aj ohlásenia veľkej RPG hry od Obsidianu, novej Forzy a ďalšej nálože hier. Každopádne už len fakt, že Microsoft je schopní zaplniť show výlučne 1st party hrami naznačuje, že ich majú dostatok.

Microsoft taktiež potvrdil, že Xbox Series X má stále obdobie vydania stanovené na "Holiday 2020" a v rovnakom čase by mal prísť aj Halo Infinite. 

A mimochodom – Microsoft nám predstavil úvodnú „znelku“ novej Xbox konzoly po jej zapnutí.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk