Prečo má ovládač pre Xbox Series X stále AA tužkové baterky?

Prečo má ovládač pre Xbox Series X stále AA tužkové baterky?

 

Niektoré veci nie je potrebné meniť. Alebo áno?

Na jednej strane posmešky, na druhej strane zlaté pravidlo „keď to funguje, neopravuj to.“ Hovoríme o fakte, že Microsoft pokračuje vo svojom zaužívanom spôsobe výroby gamepadov aj pri konzole Xbox Series X. Aj nový gamepad od Microsoftu totiž bude mať tužkové AA batérie. Microsoft tak čelí z jednej strany výsmechu, že nie je schopný integrovať batériu do ovládača ani po toľkých rokov.

Podľa šéfa dizajnu Xboxu Jasona Ronalda to však má prozaický dôvod. V tomto ohľade neexistuje konsenzus ani medzi zákazníkmi. Podľa výskumu Microsoftu je totiž rozdelenie medzi hráčmi, ktorí preferujú AA batérie a medzi tými, ktorí preferujú integrovanú batériu takmer 50/50. Tým pádom chce dať Microsoft hráčom voľbu: môžu používať naďalej batérie, no ak chcú, je tu k dispozícii dobíjateľný set.

„Keď sme sa rozprávali s hráčmi, bola toto veľmi polarizujúca téma a existuje veľké množstvo hráčov, ktorí chcú svoje AA batérie. Takže im dávame flexibilitu a zároveň tak uspokojíme obe tábory,“ dodal Ronald.

Oproti Microsoftu, Sony vo svojich Dualshockoch prakticky od začiatku preferuje integrovanú batériu, ktorá je možno pohodlnejšia, no na druhej strane sa Sony nikdy nepodarilo dosiahnuť podobnú výdrž batérie, akú viete dosiahnuť s AA batériami v Xbox gamepadoch. Takže všetko má svoje pre aj proti a platí to aj v tomto prípade.

Ako ste však na tom vy? Ste spokojní, že Microsoft ostáva pri AA batériách, alebo by ste chceli, aby nasledovali spoločnosť Sony?

Zdroj: Gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk