EA sa pochopiteľne nepochválilo, že zrušilo ďalšiu Star Wars hru...

EA sa pochopiteľne nepochválilo, že zrušilo ďalšiu Star Wars hru...

Napriek tomu o tom už vieme.

Momentálne to vyzerá tak, že EA má na konte takmer viac zrušených Star Wars Projektov. A podľa všetkého ani „dobrá vôľa,“ ktorú si získali po vydaní Star Wars Jedi: Fallen Order neznamená takmer nič. Za tie roky, kedy majú výhradné práva na používanie Star Wars značiek v hrách sa im podarilo vydať práve Jedi Fallen Order a dvojicu Battlefront hier.

Počet zrušených hier sa však už taktiež vyšplhal na tri. Informoval o tom web Kotaku a jeho známy redaktor Jason Schreier.

Už dávnejšie vieme, že EA zrušilo singleplayerovú Star Wars hru s kódovým označením Ragtag, ktorú vyvíjalo štúdio Visceral Games a spolu s touto hrou bolo rovno zrušené aj celé štúdio. EA však jedným dychom dodalo, že ich práca nevyjde nazmar, pretože všetky herné assety sa presúvajú do štúdia EA Vancouver, ktoré ich použije pri tvorbe svojej úplne novej open-world Star Wars hry s kódovým označením Orca.

Lenže ani táto hra si dlho na tomto svete nepobudla a EA ju zrušilo v roku 2018. Lenže aj tu jedným dychom dodali, že práca štúdia nevyjde nazmar, pretože tento projekt by sa mal pretransformovať do menšej a lineárnejšej Star Wars hry s kódovým označením Viking. Tá mala prísť v roku 2020 ako launch titul k novým konzolám. Lenže ani tento projekt sa dlho nehrial, pretože aj táto hra bola zrušená a to ešte v priebehu roka 2019.

Dôvod je jednoduchý – čas. Totižto, EA vyslovene vyžadovalo, aby bola hra vydaná v čase vydania nových konzol, no keď zistili, že to proste nie je možné, tak stratili záujem o vývoj tohto projektu a radšej ho kompletne zrušili.

Na vývoji „Star Wars Viking“ spolupracovalo štúdio EA Vancouver a britské štúdio Criterion Games a vývoj bol plný problémov pričom ten najväčší bola veľká geografická vzdialenosť štúdií, ktorá komplikovala koordináciu projektu – zdroje Kotaku to prirovnávajú ako keď máte „v kuchyni príliš veľa šéfkuchárov.“ Hra mala byť spin-offom Star Wars Battlefront, ktorý bol určený pre jedného hráča a malo ísť o viac lineárnu hru v ktorej by však nechýbali niektoré open-world prvky.

Bohužiaľ sa však jej už pravdepodobne nikdy nedočkáme a hra tak poputuje na „smetisko“ herných dejín.

Medzitým však EA poverilo Criterion aby si znovu zobrali pod seba vývoj série Need for Speed a z EA Vancouver zas EA spravilo podporné štúdio, ktoré momentálne pomáha Respawnu s Apex Legends a Bioware s Anthem 2.0. Zo Star Wars hier má však údajne EA momentálne vo vývoji pokračovanie Jedi: Fallen Order v štúdiu Respawn a taktiež aj menší a „nezvyčajnejší“ Star Wars projekt v štúdiu EA Motive.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk