Analytik: Playstation 5 predá pri vydaní viac konzol ako Xbox Series X a ich cena bude podobná

Analytik: Playstation 5 predá pri vydaní viac konzol ako Xbox Series X a ich cena bude podobná

 

Čo nám na rok 2020 veštia analytici?

Server GamesIndustry.biz oslovil na začiatku roka 2020 viacerých herných analytikov, aby im zhrnuli svoje predpovede pre herný priemysel na rok 2020. A vzhľadom na ich úspešnosť predpovedí v minulosti (ktorá je veľmi vysoká) je veľmi dobre minimálne si vypočuť, čo pre nás majú.

Stephanie Llamas zo spoločnosti SuperData napríklad predpovedá, že okrem Half-Life sa nám v tomto roku vráti aj značka Left 4 Dead. Taktiež predpovedá pokles ceny Oculus headsetu a príchod sociálnej VR platformy Facebooku s názvom Horizon. Podľa nej sa ani v roku 2020 nedočkáme masívnej adopcie VR zariadení.

Jessee Divnich zo spoločnosti Interpret taktiež predpovedá, že predaje VR sa nedolepia a rok 2020 tak nebude rokom VR. Predpokladá napríklad aj to že popularita Fortnite bude naďalej klesať, zatiaľ čo popularita Apex Legends bude narastať.

Piers Harding-Rolls z IHS Markit Technology predpovedá, že Switch bude najpredávanejšou konzolou za rok 2020, čo asi neprekvapí nikoho. Taktiež si myslí, že Playstation 5 a Xbox Series X predajú viac konzol ako Playstation 4 a Xbox One a myslí si, že Playstation 5 bude tou lepšie predávanou, no ich cena bude podobná. Predpokladá tiež, že Microsoft skutočne vydá dvojicu herných konzol. Vplyv cloud hrania na celkový herný priemysel bude v roku 2020 minimálny. Podľa neho sa v roku 2020 nedočkáme PS VR 2, no celkový VR trh bude naďalej stagnovať. Veľký úspech však zažijú rôzne formy herného predplatného na štýl Apple Arcade a Xbox Game Pass.

Mat Piscatella z NPD Group si myslí že konzolový trh bude v problémoch a to kvôli končiacej sa generácii z čoho bude ťažiť Switch a bude lídrom na trhu s konzolami. Predpovedá, že predplatné výrazne zmení nákupné návyky hráčov a na rozdiel od ostatných analytikov si myslí, že príchod Half-Life: Alyx prinesie svieži vietor do VR hrania. Cloud hranie sa však podľa neho výraznejšie nepresadí.

Dr. Serkan Toto z Kantan Games zas predpovedá príchod Switch Pro s cenovkou 399$, ktorá bude podporovať 4K hranie, väčšie cartridge a vyšší výkon. Podľa neho uvidíme viac Microsoft hier na Nintendo Switch ako bol Ori, Super Lucky Tale a Cuphead v minulom roku. Playstation 5 a Xbox Series X podľa neho prídu s podobnou cenou a to vyústi v podobné predaje oboch konzol v úvodných mesiacoch po vydaní. Predpokladá taktiež, že Project xCloud v kombinácii s 5G prinesie prvé ovocie v cloud hraní a herné predplatné budú čoraz populárnejšie.

Ak máte záujem, tak naše predpovede si môžete prečítať nižšie.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk