Nový Xbox príde v roku 2020 a bude veľmi výkonný

Nový Xbox príde v roku 2020 a bude veľmi výkonný

 

Zdá sa, že Xbox a Playstation začnú budúcu generáciu s podobným hardvérom.

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o leaku, ktorý sprevádzal konzolu Playstation 5. Hovorilo sa tam o cene 500$, novej generácii AMD čipov a veľkom výkone. Zdá sa však, že Xbox nebude zaostávať.

Známy Insider všetkého, čo sa týka Microsoftu, Brad Sams totiž prezradil viacero zaujímavých informácií, ktoré sa týkajú nového Xbox hardvéru, ktorý má kódové označenie Scarlett. Podľa jeho informácií je vydanie konzoly naplánované na rok 2020, no konkrétny mesiac nie je známy. To však znamená, že Microsoft predstaví konzolu buď na E3 2019, alebo bude mať, podobne ako Sony, vlastné podujatie na predstavenie konzoly.

Základom konzoly bude Zen 2 technológia od AMD a grafický čip postavený na architektúre, ktorá má prísť po Navi (Grafické karty s touto architektúrou má AMD vydať na budúci rok). Najpodstatnejším prvkom je umožniť vývojárom dosiahnuť 4K a 60FPS pri novej generácii hier, čo je smelý plán, no nie nereálny, nakoľko Xbox One X poskytuje pri mnohých hrách 4K a 30FPS.

Zdá sa teda, že Microsoft a Sony použijú rovnaké čipy a majú viac-menej rovnaké ciele, čo sa týka výkonu. Čím je však ešte ďalšia generácia Xboxu zaujímavá?

Ako sa už dlhšiu dobu špekulovalo, Microsoft nechystá iba jednu konzolu. Okrem klasickej, výkonnej verzie hernej konzoly totiž chystá aj Xbox konzolu, ktorá bude určená na streamovanie prostredníctvom Azure infraštruktúry. Obe konzoly by taktiež mali mať podporu spätnej kompatibility s Xbox One, Xbox 360 a Xbox hrami a podľa Samsa, Microsoft plánuje čoraz viac tlačiť na digitálnu distribúciu a to v čase, kedy rok čo rok podiel fyzických kópií hier klesá.

Zdroj: thurrott.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk