Fraška s názvom Cyberpunk 2077 na konzolách sa ešte viac prehlbuje

Fraška s názvom Cyberpunk 2077 na konzolách sa ešte viac prehlbuje

 

Nič nie je dohodnuté, nič nie je isté.

Kritizovať štúdio ako CD Projekt RED nie je veľmi jednoduché, pretože takéto štúdiá majú obrovské množstvo fanúšikov, ktoré vám následne pôjde po krku. Akokoľvek oprávnená vaša kritika je. Ale pri Cyberpunku 2077 sa to jednoducho inak nedá. Pretože to, čo sa okolo konzolovej verzie hry deje sa nedá nazvať inak ako cirkus. Cirkus, na ktorý doplácajú nie len hráči, ale aj Sony a Microsoft.

Odhliadnuc od technického stavu hry na konzolách Playstation 4 a Xbox One sa zdá, že hra je solídnym počinom, ktorý možno nesplnil masívny hype, no právom si zaslúži vysoké hodnotenia. Lenže konzolové verzie sú presne tým tŕňom v oku, ktorý vyfarbil štúdio CD Projekt RED. A nie je to príjemný pohľad.

Všetko to začalo v pondelok, kedy sa štúdio oficiálne ospravedlnilo za stav v ktorom sa hra nachádza na starých konzolách. Súčasťou tohto ospravedlnenia však bola aj výzva, že ak nie ste s produktom spokojní, tak máte požiadať Microsoft a Sony o vrátenie peňazí. Tento odsek implikoval, že CD Projekt sa dohodol s oboma výrobcami konzol a s vracaním peňazí nebude problém.

Lenže to nemohlo byť ďalej od pravdy. Žiadna dohoda s Microsoftom a Sony neexistovala a ani neexistuje. To mimochodom manažment štúdia priznal aj v rozhovore s investormi. CD Projekt RED jednoducho presunul riešenie tejto veci na niekoho iného. A samozrejme, hráči teraz nadávajú na Sony a značku Playstation za ich šialene striktné podmienky pri vrátení peňazí. Veľkému množstvu hráčov nebol priznaný nárok na vrátanie peňazí a bolo im jednoducho odkázané, aby čakali na patche v januári a februári. Pri produkte, ktorý sa len ťažko dá označiť ako „hrateľný.“

To všetko sa navyše spája s faktom, že CD Projekt RED vedome neukázal stav PS4/Xbox One verzie hry pred vydaním a namiesto toho odprezentoval kvalitnejšie verzie pre PS4 Pro a Xbox One X. A aby toho nebolo málo, ešte pred vydaním tvrdil, že konzolové verzie sú v lepšom stave, ako očakávali. A ako čerešnička na torte je fakt, že CDPR zneužil recenzentov na PR pre hru a odmietol im poskytnúť na recenziu inú ako viac vyladenú PC verziu.

Tak. Došli sme do dnešného dňa a klamstvá a zavádzanie začína CD Projekt RED dobiehať. Po tom, ako Sony (a v niektorých prípadoch aj Microsoft) odmietajú vracať hráčom peniaze za digitálnu verziu hry sa objavila správa, že známy reťazec Gamestop taktiež inštruuje svojich zamestnancov, aby odmietali vracať zákazníkom peniaze za hru. Odkazujú im tak, aby kontaktovali CD Projekt RED.

A tí museli vydať stanovisko v ktorom prakticky priznali, že žiadna dohoda s prevádzkovateľmi Xbox Live a Playstation Network neexistuje. A momentálne hráčom, ktorí požiadali o vrátanie peňazí na Playstation 4 odkazujú, že majú počkať.

Sony a Microsoft určite nie sú nadšení z toho, že CD Projekt poslal nahnevaných zákazníkov ich smerom. A tak ich Sony poslalo naspäť k CD Projekt RED. Uvidíme teda, aký bude ďalší krok štúdia. Je zrejmé, že ani retail obchody a ani majitelia digitálnych platforiem veľmi nechcú vracať peniaze zákazníkom. Bude to musieť CDPR utiahnuť z vlastného vrecka? Uvidíme v najbližších dňoch.

Zdroj: Twitter/VICE/GamesBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk