Apex Legends sa už o niekoľko dní dočká podpory cross-playu

Apex Legends sa už o niekoľko dní dočká podpory cross-playu

 

A k tomu aj nový mód.

Štúdio Respawn ohlásilo konečný dátum implementácie cross-playu do ich populárnej Battle Royale hry Apex Legends. Ten je stanovený na 6. októbra a pri svojom vydaní bude podporovať všetky platformy, na ktorých je vydaná hra, teda PC (Origin verzia), Xbox One a Playstation 4. Steam verzia príde v čase, keď bude vydaná Steam verzia hry.

Táto funkcia však dostane nálepku BETA, nakoľko Respawn ešte očakáva niekoľko možných problémov. Pri hraní cez cross-play budete môcť používať voice chat, no zatiaľ celý systém bude bez možnosť cross-progression.

Systém bude fungovať tak, že sa bude snažiť primárne párovať hráčov na Playstation 4 a Xbox One a osobitne hráčov na PC a to kvôli očividnej výhode, ktorú majú hráči s klávesnicou a myšou oproti hráčom na gamepadoch. Ak sa však v party ocitnú aj hráči na PC a konzolách, tak hra ich pošle do matchmakingu s inými PC hráčmi. Ak však nechcete byť spájaný s hráčmi na iných platformách, tak si cross-play môžete deaktivovať, no Respawn upozorňuje na „dlhé časy v matchmakingu.“

Súčasťou spustenia cross-playu bude aj nové časovo limitované herné podujatie s názvom Aftermarket Collection Event. Tento mód bude špecifický tým, že neponúkne žiadne predmety na liečenie, no namiesto toho budú po mape Kings Canyon rozmiestnené tzv. Flash Points, ktoré vás a vašich spoluhráčov oliečia. Preto je zrejmé, že sa pri tých Flash Points budú zdržiavať aj nepriatelia. Podujatie prinesie 24 kozmetických predmetov.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk