Digitálna budúcnosť? The Sinking City vás presvedčí, že to nie je tak dobrý nápad

Digitálna budúcnosť? The Sinking City vás presvedčí, že to nie je tak dobrý nápad

 

Hru si nemôžete zahrať, aj keď ste si ju kúpili.

Francúzske štúdio Frogwares nedávno ozrejmilo svoj právny spor voči vydavateľovi hry The Sinking City, spoločnosti Big Ben Interactive. Kvôli neustále meniacim sa podmienkam a meškajúcim platbám požiadali súd o zrušenie vydavateľskej zmluvy a prisúdenie práv na vydávanie hry priamo vývojárovi tejto hry.

Celý tento nechutný súdny spor má však veľký vplyv aj pre hráčov. Hra bola totiž stiahnutá z digitálnych obchodov a momentálne sa k nej tak neviete dostať touto cestou (krabicové verzie by mali byť ešte stále v „obehu.“)

To by sa ešte dalo zvládnuť, no teraz prišiel ďalší a ešte väčší problém. Hra totiž začala z herných knižníc miznúť aj hráčom, ktorí si ju už predtým digitálne kúpili. Všimlo si to hneď niekoľko jej vlastníkov na konzole Xbox One a následne rovnaký problém začali hlásiť aj majitelia The Sinking City na PC a Playstation 4.

Nastala teda podobná situácia, ako pri P.T. Hra nie len že bola stiahnutá z predaja, ale nemôžu si ju stiahnuť ani hráči, ktorí si ju zakúpili. Prístup k hre tak budú mať už iba hráči, ktorí si hru nechali nainštalovanú v konzole. A keď ju raz zmažú, môžu sa s ňou rozlúčiť naveky.

Je to síce menej známa hra, no je ukážkovým príkladom, aké sú riziká digitálnej distribúcie. Pretože na kópiu vašej hry vám môžu spoločnosti bez problémov siahnuť aj v prípade, že ste si ju štandardne kúpili. Frogwares a ani Big Ben sa k tomuto incidentu zatiaľ nevyjadrili. Ostáva však len dúfať, že sa ich spor čoskoro vyrieši a hra bude opäť sprístupnená v digitálnych obchodoch. 

 Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk