Cyberpunk 2077 nám predstavil unikátne zbrane, príbeh hlavnej postavy a skupinu Samurai

Cyberpunk 2077 nám predstavil unikátne zbrane, príbeh hlavnej postavy a skupinu Samurai

 

Nový pohľad na očakávanú RPG.

Včera sme boli svedkami druhého dielu relácie Night City Wire pre očakávanú RPG hru Cyberpunk 2077. V tejto časti sa tvorcovia venovali trom hlavným aspektom.

ZBRANE

Ak ste sa báli, ako zvládne štúdio prechod z akčnej RPG hry z pohľadu tretej osoby do RPG strieľačky z pohľadu prvej osoby, tak čo-to vám možno napovie časť hry, ktorá sa venuje zbraniam. Zdá sa, že tvorcovia nenechali nič na náhodu a priniesli skutočne unikátny arzenál zbraní, ktoré vyzerajú byť nie len atraktívne, ale aj zábavné.

Tých možností bude skutočne veľa. Od rôznych augumentácií, cez zbrane na blízko až po klasické zbrane. Aj tu však vývojári ponúknu veľkú variabilitu. „Power“ zbrane napríklad môžu odrážať guľky od tvrdých povrchov a viete tak trafiť nepriateľa, ktorý sa schováva za krytom. „Tech“ zbrane zas vedia preraziť tvrdé povrchy a zasiahnuť nepriateľa, ktorý sa schováva a „Smart“ zbrane zas umožnia navádzanie projektilov.

Samozrejme, všetky zbrane sa budú môcť upravovať dosť prepracovaným spôsobom.

LIFEPATHS

Hra ponúkne hráčom na začiatku okrem editora postáv a možnosť výberu minulosti hernej postavy. K dispozícii budete mať tri možnosti – Street Kid, Nomad a Corpo.

Každý z týchto možnosti bude zahŕňať unikátny začiatok hry, no podľa tvrdenia tvorcov sa toto rozhodnutie zo začiatku bude s hráčom ťahať počas celej hry. Vďaka svojej minulosti sa vám totiž môžu otvoriť niektoré cesty, ktoré by inak ostali zatvorené.

Street Kid je „lifepath“ postavy, ktorá vyrastala v Night City. Pozná gangy, pozná prostredie a vie, ako to v meste chodí. Nomad zas vyrastal v okolí Night City v sekcii nazvanej Badlands. Rodina je pre neho najdôležitejšia, no z nejakého dôvodu sa musí vydať do mesta. Corpo je zas ochrancom „kravaťákov“ v spoločnosti Araska.

SAMURAI

SAMURAI, alebo kapela Refused, ako ich môžeme poznať je švédska punk kapela, ktorá pre potreby hry zmenila svoju identitu a stala sa kapelou SAMURAI, ktorá patrí v Night City medzi tie najpopulárnejšie a ktorej členom je aj Johnny „Keanu Reeves“ Silverhand. Ako sa z Refused stala unikátna in-game kapela, to nám prezradili priamo členovia.

Cyberpunk 2077 vychádza 19. novembra na súčasné, next-gen konzoly a PC.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk