Blízky vývojár Nintenda odbehol ku konkurencii

Blízky vývojár Nintenda odbehol ku konkurencii

 

Xbox naháňa hry. 

Júlový showcase Xbox hier nám predstavil dlhodobo očakávané tituly pre next-gen. Pri tom všetkom nadšení sme mohli prehliadnuť menšie štúdia. Microsoft nenecháva nič náhode a chce sa zásobiť hrami. V čase predstavenia Xbox-360 sa začali objavovať Indie hry ako huby po daždi. Dobrá investícia do budúcnosti a veľa originálneho contentu. No bez potrebného marketingu upadajú často do zabudnutia. Samozrejme to doteraz nahrávalo Nintendu. Nintendo sa vždy spoliehalo na originalitu svojich hier, kedže grafické požiadavky boli ešte viac obmedzené ako na ostatných konzolách. Toto robilo Nintendo výnimočné, môžeme povedať priekopníkom. Potom prišiel Switch a sa veľa zmenilo. Odrazu bol handheld dostatočne výkoný na to aby utiahol niektoré masívnejšie tituly. Witcher, Doom sú naozaj dychberúce príklady.

Schopnosť bojovať na oboch frontoch...Alebo si kúpiť konkurenciu? Vieme že, PlayStation a Xbox bojujú súboj titánov už nejaký ten piatok. V prípade, že sa nejedná o platformovú exkluzivitu sa jedná aspoň o časovú. Fanúšikovia Nintenda majú samozrejme svoje tituly, ktoré si Nintendo len tak nepustí. Presne týmto fanúšikom neunikne správa, keď sa jeho oblúbený vývojár rozhodne pracovať s konkurenciou. Štúdio Image&Form je známe svojou sériou SteamWorld, originálne pre Nintendo konzoly. Neskôr ju portli aj na ostatné konzoly a PC. No nechať sa predstaviť u konkurencie je iný level. Predstavujeme vám The Gunk. 

Vývojári sa neúprostne bránia, že neodchádzajú nadobro od Nintenda a ako malému tímu im je z technického hľadiska Xbox a Pc výhodnejší...Keby ste chceli počuť celý príbeh, priložený je link na ich video zaoberajúce sa touto problematikou. 

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk